ПИТАННЯ

Значення питання це

ПИТА́ННЯ, я, с.

1. Звертання до кого-небудь, яке потребує відповіді, роз’яснення і т. ін. — Невже пак ви й справді пили з нею чай в гостях? — не втерпіла зацікавлена Галецька, і те питання якось вислизнуло в неї з рота недоброхіть (Н.-Лев., IV, 1956, 293); Ми, збившись у гурт, намагались відповісти Жабі на її запити і самі засипали її питаннями (Досв., Вибр., 1959, 159).

Знак пита́ння — розділовий знак, який застосовується на письмі для вираження запитання, сумніву, вагання. На письмі закінчені висловлювання — фрази відділяються крапкою, знаком оклику, знаком питання (Худ. чит., 1955, 115); * У порівн. Не доходячи до дімочка, стежка вигиналася знаком питання, бо треба було обминути вишню Гурія Андріяновича і розбитий навколо неї квітничок (Сенч., На Бат. горі, 1960, 51); Ритори́чне пита́ння див. ритори́чний.

Заго́стрювати (загостри́ти) пита́ння див. заго́стрювати; Задава́ти (зада́ти) пита́ння див. задава́ти; Підніма́ти (підня́ти) пита́ння див. підніма́ти; Ста́вити пита́ння [ру́ба] див. ста́вити; Що за пита́ння! — цілком зрозуміло; саме так. Чи правда, що простий селянин.. може в Радянському Союзі стати депутатом парламенту? Що за питання! Звичайно, правда! (Гончар, III, 1959, 221).

2. яке, про кого — що. Положення, справа, предмет, які вимагають розв’язання, обговорення, уваги і т. ін. Коли вже зачепили всі питання Про бога й про посмертне проживання, То й я вам думку висловлю свою (Л. Укр., І, 1951, 98); Немало складних питань ставило життя перед колгоспним парторгом день у день (Жур., Дорога.., 1948, 163); Питання про красу в нашому соціалістичному радянському мистецтві треба порушити і про нього слід говорити (Довж., III, 1960, 211); Радити Вам, які саме книжки поперекладати — не почуваюся на силі, бо це питання великої ваги (Коцюб., III, 1956, 121); — О, це питання складне, над ним я саме роздумую в ці дні (Гончар, Тронка, 1963, 118).

Жіно́че пита́ння див. жіно́чий.

Болю́че пита́ння див. болю́чий; Го́стре пита́ння див. го́стрий.

3. чого. Справа або обставина, що стосується чого-небудь або залежить від чогось. Хіть напала мандрувати, Аж молодшає чуття; Годі ум багнітувати Над питаннями життя (Граб., І, 1959, 193); — Визнання нас французами — питання днів. — А що нам з того визнання? Яка користь? (Головко, II, 1957, 483).

Пита́ння життя́ й сме́рті — те, від чого залежить існування. В переляканім захваті, затаївши віддих, дивилася на ту борбу [боротьбу] корчма. Бо то не борба була, а питання життя й смерті. Хтось мав гинути нині (Хотк.. II, 1966, 200).

Словник української мови: в 11 тт. / АН УРСР. Інститут мовознавства; за ред. І. К. Білодіда. — К.: Наукова думка, 1970—1980.— Т. 6. — С. 367.

Питання, ня, с. Вопросъ. Непевним голосом став Павло на питання росказувати. МВ. (О. 1882. І. 101). Ні…. одказала Мотря, здивувавшись такому питанню. Мир. ХРВ. 17. Ум. Питаннячко. МВ. (О. 1862. .І. 79)

Словарь української мови: в 4-х тт. / За ред. Б. Грінченка. — К., 1907—1909.— Т. 3. — С. 154.

питання Переклад слова

Переклад на англійську
Translate
Переклад на російську
Перевод
questionвопрос

питання Транслітерація слова

Паспортна транслітераціяГеографічна транслітераціяАмериканська транслітерація
pytanniapytanniapytannya

питання Рід - іменник, середній рід, неістота

питання Словоформи слова

Називнийпитанняпитання
Родовийпитанняпитань
Давальнийпитаннюпитанням
Знахіднийпитанняпитання
Оруднийпитаннямпитаннями
Місцевийна/у питанніна/у питаннях
Кличнийпитанняпитання

питання Кількість літер у слові

Кількість літерКількість голоснихКількість приголосних
734

питання в англійській розкладці - gbnfyyz

Цитати української літератури з використанням слова питання

"— Справді, звідки взялася куля? Це питання турбувало всіх небрехознавців!"Ячейкін Юрій Дмитрович - Зоряні мандри капітана Небрехи

"В Празi це питання було вирiшено мудро: нове мiсто побудували на околицях, а старе лишилось неушкодженим"Бабула Владимир - Пульс всесвiту

"Словом, нам — компартії — треба негайно звернути увагу на це загрозливе явище і пошукати нових шляхів для рішучого розв’язання цього питання"Хвильовий Микола - Україна чи Малоросія?

"Мене особисто бiльше цiкавить питання про Спартака"Гуляшки Андрей - Коштовний камiнь

"Тут і сліпець, який не знає питання, міркуванням міг би домацатися, щоб пізнати, що істина, а що неправда"Вишенський Іван - Зачіпка мудрого латинника з дурним русином…

"Чи хотiв вiн, щоб його витвором стала жiнка? Кiм укотре ставив собi це питання i вкотре вiдповiдав: "Нi й нi!" Вiн хотiв iще раз утвердитись у своїх професiйних можливостях - ось що безперечно"Панасенко Леонид - Не камiнь

"- Але питання йде про те, як ми його пiзнаємо, наскiльки глибоко.."Бердник Олесь - Поза часом i простором

"Панас Кандзюба, важкий і сірий у своїй свиті, як скиба, одвалена плугом, сіяв очима нудьгу питання: кудою йти? де правди шукати?"Коцюбинський Михайло Михайлович - Fata morgana

"— А що, як ми для штуки поставимо так питання: Росія — раз, Україна — два, Грузія — три, Білорусія — чотири"Хвильовий Микола - Іван Іванович

"-- Звичайно, нi! -- Питання Дiми знову розсмiшило Сергiя"Костецкий Анатолий - Все - як насправдi