МОЛОДИЦЯ

Значення молодиця це

МОЛОДИ́ЦЯ, і, .ж., розм. Молода заміжня жінка. — Там якийсь чоловік, такий чорнявий, високий, і молодиця гарна, і діточки з ними. Питаються вас (Вовчок, І, 1955, 12); — Перекажи привіт своїй молодиці, — гукнув Чіпаріу (Смолич, І, 1958, 51); * У порівн. Засміявсь Старий і внучку привітав, Неначе справді молодицю: "А де ж ти діла паляницю?" (Шевч., І, 1963, 318); // Молода жінка, що залишилася без чоловіка, живе без чоловіка. Венера молодиця сміла. Бо все з воєнними жила, І бите з ними м’ясо їла, І по трактирах пунш пила (Котл., І, 1952, 243); — Веселої утни, старче, Щоб земля ломилась, — Про вдовицю-молодицю. Як вона журилась (Шевч., І, 1963, 119); Хлопці бачили, як тяжко живеться молодиці, і одностайно вирішили допомогти по господарству (Тют., Вир, 1964, 358).

Словник української мови: в 11 тт. / АН УРСР. Інститут мовознавства; за ред. І. К. Білодіда. — К.: Наукова думка, 1970—1980.— Т. 4. — С. 787.

Молоди́ця, ці, ж. Молодая замужняя женщина. Коли хочеш з доні молодиці, то держи в їжових рукавицях. Ном. № 9315. Ум. Молодичка.

Словарь української мови: в 4-х тт. / За ред. Б. Грінченка. — К., 1907—1909.— Т. 2. — С. 441.

молоди́ця (зменшене — молоди́ч­ка) =моло́дка — молода, заміжня жінка; уособлення молодості, краси, тому кажуть: «Гарна молодиця, хоч води напийся»; «Де красна мо­лодиця, там ясна світлиця»; «Як гарна молодиця, то гарно й поди­виться»; оскільки виходили заміж перев. на М’ясни́ці (див.), то, звер­таючись до дівчат, кажуть: «Ой дівчата, приходять М’ясниці, як нас візьмуть красні хлопці, будем молодиці»; жартують: «Сам чорт не пізна, яка з діви вийде молоди­ця». Коли хочеш з доні молодиці, то держи в їжових рукавицях (М. Номис); Гарна дівицею, гарна й моло­дицею (приказка); Слизько — до молодиці близько (приказка); Уже б тая молодичка насіяла-нарубала (при­казка); Як була я молодиця, цілували хлопці в лиця, а тепер стара я стала, не цілують,хоч би й раза! (М. Но­мис); Ґандзя рибка, Ґандзя птичка, Ґандзя и,яця-молодичка (пісня).

Жайворонок В. В. Знаки української етнокультури: Словник-довідник. — К.: Довіра, 2006.— С. 374.

молодиця Переклад слова

Переклад на англійську
Translate
Переклад на російську
Перевод
womanженщина

молодиця Транслітерація слова

Паспортна транслітераціяГеографічна транслітераціяАмериканська транслітерація
molodytsiamolodytsiamolodytsya

молодиця Рід - іменник, жіночий рід, істота

молодиця Словоформи слова

Називниймолодицямолодиці
Родовиймолодицімолодиць
Давальниймолодицімолодицям
Знахідниймолодицюмолодиць
Орудниймолодицеюмолодицями
Місцевийна/у молодиціна/у молодицях
Кличниймолодицемолодиці

молодиця Кількість літер у слові

Кількість літерКількість голоснихКількість приголосних
844

молодиця в англійській розкладці - vjkjlbwz

Цитати української літератури з використанням слова молодиця

"— Була, — прикриває молодиця квітчастою хусткою обличчя"Гончар Олесь Терентійович - Бригантина

"— А звичайно! — кинула задерикувато молодиця"Хвильовий Микола - Бригадир шостої

"Ні, це дружина дільничного міліціонера, вилицювата, розпашіла молодиця у штанях, що аж тріщали на ній, тягла за собою старшу Ірину і репетувала, аж шибки у вікнах брязкотіли."Чабанівський Михайло Іванович - «Акванавти» або «Золота жила»

"— Та еге ж! з лазарету, — сказала молодиця"Нечуй-Левицький Іван Семенович - Неоднаковими стежками

"Он вибігла з чорної хати молодиця, приклала долоню до очей і дивилась на подорожню"Коцюбинський Михайло Михайлович - Лялечка

"Молодиця звалася Чайчиха Горпина, дочка — Настя"Вовчок Марко - Ледащиця

"Як же його спитати? А молодиця знов:"Нестайко Всеволод Зіновійович - Тореадори з Васюківки

"Молодиця зараз же поставила відра на землю й охоче повернулась до мене:"Винниченко Володимир Кирилович - Хома Прядка

"Вийде молодиця на сонечко, i волосся само кучерявиться"Ячейкин Юрий - Бiблiйнi пригоди на небi i на землi

"Часом діти грались новими цяцьками, уламками пляшечок, ручками од дверей або молодиця шила, на заздрість другим, розкішний очіпок з шматини, якою пани оббивають стільці."Коцюбинський Михайло Михайлович - Fata morgana