ВСИПАТИ

Значення всипати це

ВСИ́ПАТИ див. всипа́ти1.

ВСИПА́ТИ 1 (УСИПА́ТИ), а́ю, а́єш, недок., ВСИ́ПАТИ (УСИ́ПАТИ), плю, плеш; мн. вси́плють; док. 1. перех. Насипати, наливати щось у що-небудь. Я сів за стіл та почав борщу в тарілку всипати (Мирний, IV, 1955, 361); Мирон завжди, коли всипав у всипище своє зерно, зупинявся перед ним (Стельмах, Кров людська.., І, 1957, 45); Налили йому пива п’яного, Меду всипали найсолодшого (Граб., II, 1959, 372); Вже коні стомлені заведено до стайні, І всипали вівса їм конярі (Міцк., П. Тадеуш, перекл. Рильського, 1949, 32).

2. перев. док., неперех., перен., розм. Швидко ввійти гуртом до якого-небудь приміщення. От, чую, щось затупоче.. у хату ..зграя дітей усипле (Вовчок, І, 1955, 110).

3. тільки док., перех. і неперех., розм. Те саме, що відшмага́ти. Його покликали в волость і, хоч він був десяцьким, хотіли його простягти і всипать десять різок (Н.-Лев., II, 1956, 377); Ну, зараз він [батько] йому всипле, аж не знатиме, яким місцем сідати (Смолич, Світанок.., 1953, 16).

Вси́пати бере́зової ка́ші (бо́бу, пе́рцю і т. ін.) кому-побити кого-небудь. Вона їм всипле березової каші. Вони пам’ятатимуть, як треба матір слухати й поважати (Кучер, Чорноморці, 1956, 414); Кинулися [господарі] на нього [вовка] і.. всипали йому такого бобу, що пару день нікуди не ходив, тілько лежав у лісі та вилизувався (Фр., IV, 1950, 87).

ВСИПА́ТИ2 див. усипа́ти1.

Словник української мови: в 11 тт. / АН УРСР. Інститут мовознавства; за ред. І. К. Білодіда. — К.: Наукова думка, 1970—1980.— Т. 1. — С. 766.

всипати Синоніми слова

насипати, об, за, (борщ) наливати, док. всипати, (кому) п. відшмагати кого, (бобу) ід. дати чосу, полатати боки

всипати Переклад слова

Переклад на англійську
Translate
Переклад на російську
Перевод
pourвсыпать

всипати Транслітерація слова

Паспортна транслітераціяГеографічна транслітераціяАмериканська транслітерація
vsypatyvsypatyvsypaty

всипати Рід - дієслово, недоконаний вид,дієслово, доконаний вид

всипати Словоформи слова

ТЕПЕРІШНІЙ ЧАС
ОДНИНАМНОЖИНА
1 особавсипаювсипаємо
2 особавсипаєшвсипаєте
3 особавсипаєвсипають
МАЙБУТНІЙ ЧАС
ОДНИНАМНОЖИНА
1 особавсипатимувсипатимемо
2 особавсипатимешвсипатимете
3 особавсипатимевсипатимуть
МИНУЛИЙ ЧАС
ОДНИНАМНОЖИНА
Чоловічий рідвсипаввсипали
Жіночий рідвсипала
Середній рідвсипало
НАКАЗОВИЙ СПОСІБ
ОДНИНАМНОЖИНА
1 особа всипаймо
2 особавсипайвсипайте
ДІЄПРИСЛІВНИК
Теперішній часвсипаючи
Минулий часвсипавши

всипати Кількість літер у слові

Кількість літерКількість голоснихКількість приголосних
734

всипати в англійській розкладці - dcbgfnb

Цитати української літератури з використанням слова всипати

"Ми чули, як вона звеліла покликати Тришку й наказала йому одвести Марту на конюшню та всипати п’ятдесят гарячих, щоб знала, як книжки красти"Мирний Панас - Пригода з «Кобзарем»

"— Спустити б тобі штани та всипати за твої професорські жарти"Гончар Олесь Терентійович - Собор

"Ти, пане кухарю, вели всипати ще яку пригорщу каші, щоб для всіх на вечерю стало."Чайковський Андрій Якович - Сагайдачний

"Там поміж руїнами стародавнього міста повинно рости одно зілля, таке, що як висушити його корінці, розтерти їх та всипати у воду і дати дихати парою з тієї води людині, то у людини будуть отруєні груди і вона поволі, за тиждень або два, помре."Кащенко Адріан Феофанович - Борці за правду

"Бач, як тільки де-небудь загавився, так уже й кинувся кожен: де Маковей? Де телефоніст? Розшукати негайно! Всипати по перше число! А як же інакше? Вся рота хоче, щоб із тебе люди були."Гончар Олесь Терентійович - Прапороносці

"— Так… Просто уявив, що було б, аби й справді всипати отой порошок."Дімаров Анатолій Андрійович - Друга планета