ШПАГАТ

Значення шпагат це

ШПАГА́Т, у, ч.

1. Зсукана, випрядена товста нитка, що вживається для упаковування, зв’язування, зшивання і т. ін.; шворка. В кутку під стіною лежала купа нових книжок, зв’язаних шпагатом (Коцюб., І, 1955, 254); Коли я примотував шпагатом до очерету обидва боки каючка, я відчув, що неабияк нервуюсь, бо все не потрапляв як слід туго примотати, щоб човен не рухався (Досв., Вибр., 1959, 410); По боках була.. бунда позшивана білим шпагатом (Март., Тв., 1954, 260); На берег зійшов хлопчик, тримаючи в руці змотаний шпагат з нанизаними на ньому гачками (Трубл., Шхуна.., 1940, 93); *Образно. Воно [сонце] пронизувало темінь цілим віялом напнутих і тремтливих —гарячих сонячних шпагатів (Смолич, II, 1958, 7).

2. спорт. Фігура в гімнастиці, для виконання якої гімнаст повільно опускається, розводячи ноги до повного стикання їх з підлогою, так що вони утворюють одну пряму лінію. Вони [спортсменки] то звивалися кільцем, то витягувалися "шпагатом", то плазували по зів’ялій траві, мов величезні кішки, що підкрадаються до здобичі (Собко, Стадіон, 1954, 112).

Словник української мови: в 11 тт. / АН УРСР. Інститут мовознавства; за ред. І. К. Білодіда. — К.: Наукова думка, 1970—1980.— Т. 11. — С. 512.

шпагат Переклад слова

Переклад на англійську
Translate
Переклад на російську
Перевод
twineшпагат

шпагат Транслітерація слова

Паспортна транслітераціяГеографічна транслітераціяАмериканська транслітерація
shpahatshpahatshpahat

шпагат Рід - іменник, чоловічий рід, неістота

шпагат Словоформи слова

Називнийшпагатшпагати
Родовийшпагатушпагатів
Давальнийшпагатові, шпагатушпагатам
Знахіднийшпагатшпагати
Оруднийшпагатомшпагатами
Місцевийна/у шпагатіна/у шпагатах
Кличнийшпагатешпагати

шпагат Кількість літер у слові

Кількість літерКількість голоснихКількість приголосних
624

шпагат в англійській розкладці - igfufn

Цитати української літератури з використанням слова шпагат

"Юрко ухопив дорогоцінний пакунок, став поспіхом розв’язувати шпагат."Дімаров Анатолій Андрійович - Три грані часу

"-- Протягнемо шпагат вiд квартири до квартири i тодi зможемо розмовляти, коли захочемо"Гольц-Баумерт Герхард - Альфонс Цiттербаке