ХОБОТОК

Значення хоботок це

ХОБОТО́К, тка́, ч.

1. Зменш.-пестл. до хо́бот. До машини під’їхав невеликий автокран, рухливий, як жучок. Кран-жучок знову став ворушити своїм хоботком (Жур., Звич. турботи, 1960, 81); *У порівн. Крізь щілини станка Красавчик [жеребець] просунув губу і ворушив нею, як хоботком, чекаючи, поки дадуть шматок цукру, чим часто його балували колгоспники (Чорн., Потік.., 1956, 203).

2. зоол. Витягнутий у трубку ротовий апарат деяких членистоногих, який служить для проколювання, ссання і т. ін. З дна глибоких квіток бджола висмоктує хоботком нектар, немов порожнистою соломинкою (Бджоли, 1955, 27); Хоботок комарів влаштований так, що вони легко простромлюють шкіру людини і звірів (Наука.., 5, 1973, 46); Хлопчик бачив, як він [метелик], згорнувши крильця, витяг довгий хоботок і почав смоктати з квітки нектар (Донч., VI, 1957, 476).

Словник української мови: в 11 тт. / АН УРСР. Інститут мовознавства; за ред. І. К. Білодіда. — К.: Наукова думка, 1970—1980.— Т. 11. — С. 100.

хоботок Переклад слова

Переклад на англійську
Translate
Переклад на російську
Перевод
proboscisхоботок

хоботок Транслітерація слова

Паспортна транслітераціяГеографічна транслітераціяАмериканська транслітерація
khobotokkhobotokkhobotok

хоботок Рід - іменник, чоловічий рід, неістота, однина і множина

хоботок Словоформи слова

Називнийхоботокхоботки
Родовийхоботкахоботків
Давальнийхоботкові, хоботкухоботкам
Знахіднийхоботокхоботки
Оруднийхоботкомхоботками
Місцевийна/у хоботкуна/у хоботках
Кличнийхоботкухоботки

хоботок Кількість літер у слові

Кількість літерКількість голоснихКількість приголосних
734

хоботок в англійській розкладці - [j,jnjr

Цитати української літератури з використанням слова хоботок

"Все в ньому було точнісінько таке, як у звичайних метеликів: і жовті крильця, що мінилися на сонці, і довгий хоботок, і шість лапок, і закручені вусики"Воронина Леся - Таємне товариство боягузів, або засіб від переляку № 9

"Він подав її швидко, зробив легесенький потиск і зараз же відірвав назад та сховав у хоботок рукава, ніби боячись, щоб її не розчавила широка, як лопата, долоня Оксена."Тютюнник Григорій Михайлович - Вир