ХЛЮП

Значення хлюп це

ХЛЮП1, виг.

1. Звуконаслідування, що передає хлюпання, плескання води. Маленькі хвилі рівно котилися, ласкаво мили берег. Хлюп-хлюп!.. хлюп-хлюп!.. (Коцюб., І, 1955, 40); Захлюпали кулі круг човна: хлюп, хлюп,— Неначе хлопушки… (Нех., Хто сіє вітер, 1959, 327); Човен хвилю крає — Хлюп, та хлюп, та хлюп… (Бичко, Срібноліття, 1973, 270).

2. розм. Уживається як присудок за знач. хлю́пати і хлю́пну́ти. Рибалка хлюп!.. За ним шубовсть вона!.. І більше вже нігде не бачили Рибалки! (Г.-Арт., Байки.., 1958, 77); — А він [чорт], неначе маленький чорний хлопчик, хлюпається у воді та й вискочив на греблю, вишкірив до мене білі здорові зуби, як лопатні, та знов хлюп у воду! (Н.-Лев., VI, 1966, 337); Малеча — хто з чим: з кухликом, з мисочкою. Набере,— гороб’яті напитися саме,— а несе бережно, щоб не схлюпнути ж. Знайде кущик іще не политийхлюп! — і знов до шаплика (Головко, І, 1957, 182).

ХЛЮП2, у, ч., розм. Звук від коливання, падіння води чи удару по її поверхні. Четвертий день козацьке військо в морі, Лиш вітру шум і тихий хлюп води (Шпорта, Вибр., 1958, 313).

Словник української мови: в 11 тт. / АН УРСР. Інститут мовознавства; за ред. І. К. Білодіда. — К.: Наукова думка, 1970—1980.— Т. 11. — С. 88.

Хлюп меж., выражающее плескъ воды, паденіе въ воду. Жяба на березі сиділа та хлюп у воду. Драг. 366.

Словарь української мови: в 4-х тт. / За ред. Б. Грінченка. — К., 1907—1909.— Т. 4. — С. 403.

хлюп Переклад слова

Переклад на англійську
Translate
Переклад на російську
Перевод
splashхлюп

хлюп Транслітерація слова

Паспортна транслітераціяГеографічна транслітераціяАмериканська транслітерація
khliupkhliupkhlyup

хлюп Рід - вигук,іменник, чоловічий рід, неістота

хлюп Кількість літер у слові

Кількість літерКількість голоснихКількість приголосних
413

хлюп в англійській розкладці - [k.g

Цитати української літератури з використанням слова хлюп

"Залізні колодязі — мертві, непорушні, а за бортом море мерехтить неспокійно хвилями, хлюп та хлюп… Знов лабіринт якийсь, рвана бляха (видно, вирізав хтось лист алюмінію), і раптом з напівтемряви напис:"Гончар Олесь Терентійович - Тронка

"Ото ввечері їду я з поля кіньми, виїжджаю на греблю, коли дивлюсь, а він, неначе маленький чорний хлопчик, хлюпається у воді та й вискочив на греблю, вишкірив до мене білі здорові зуби, як лопатні, та знов хлюп у воду! Це не кожному дано"Нечуй-Левицький Іван Семенович - Не той став

"— Тримайтеся, товаришу командир! Та — хлюп крижаною водою!"Дімаров Анатолій Андрійович - На коні й під конем