УЛИЧІ

Значення уличі це

У́ЛИЧІ, ів, мн. Стародавнє східнослов’янське плем’я, яке жило у пониззі Дніпра, Побужжі й на берегах Чорного моря. Десь у V столітті н. е. на території нинішніх Бессарабії, Галичини, Буковини і Трансільванії з’явилися слов’янські племена — уличі й тиверці (Наука.., 3, 1969, 43); Східні слов’яни напередодні утворення древньоруської держави і на початку її існування ділились на ряд племен.. Між Південним Бугом і Дністром жили уличі (Іст. УРСР, І, 1953, 41).

Словник української мови: в 11 тт. / АН УРСР. Інститут мовознавства; за ред. І. К. Білодіда. — К.: Наукова думка, 1970—1980.— Т. 10. — С. 430.

у́личі — стародавнє східнослов’янське плем’я, яке жило в пониззі Дніпра, пізніше — в Побужжі між Бугом і Дністром і на берегах Чорного моря.

Жайворонок В. В. Знаки української етнокультури: Словник-довідник. — К.: Довіра, 2006.— С. 611.

уличі Переклад слова

Переклад на англійську
Translate
Переклад на російську
Перевод
Ulichiуличи

уличі Транслітерація слова

Паспортна транслітераціяГеографічна транслітераціяАмериканська транслітерація
ulychiulychiulychi

уличі Рід - іменник, множина рід, істота, тільки множина

уличі Словоформи слова

Називнийуличі
Родовийуличів
Давальнийуличам
Знахіднийуличів
Оруднийуличами
Місцевийна/у уличах
Кличнийуличі

уличі Кількість літер у слові

Кількість літерКількість голоснихКількість приголосних
532

уличі в англійській розкладці - ekbxs

Цитати української літератури з використанням слова уличі

"Дуліби жили понад Бугом, де зараз волиняни, а уличі й тіверці сиділи на Дністрі, у близькому сусідстві з Дунаєм, і була їх велика сила, слов’янських племен, від Дністра до самого моря, і міста їхні стоять до сьогодні"Нестор Літописець - Повість минулих літ (переказ В. Близнець)

"Ще з далекої давнини, коли жили в цих краях тиверці й уличі, вже існував тут город, коло якого перетягалися через Дністер"Загребельний Павло Архипович - Роксолана

"Й ні ті, ні ті не могли, але зачали угри толочити тиверські й улицькі ниви хлібні, й сказали уличі й тиверці до Ольга так: «Проси що хочеш"Білик Іван Іванович - Похорон богів