СІВБА

Значення сівба це

СІВБА́, и́, ж.

1. Дія за знач. сі́яти 1. Прокіп хазяйнував на панськім полі, орав на зяб, кінчав пізню сівбу (Коцюб., II, 1955, 95); З лісу носимо насіння Для сівби: Тут і ясені, і клени, І дуби (Бойко, Ростіть.., 1959, 24); Велику користь мінеральні добрива дають, якщо вносити їх у рядки під час сівби (Хлібороб Укр., 6, 1965, 5).

∆ Борозе́нна сівба́ — спосіб посіву зернових культур борознами; Вузькоря́дна сівба́ — спосіб посіву зернових колоскових культур, трав, льону, гороху, люпину і т. ін. рядками з вузьким міжряддям. Перехресна і вузькорядна сівба колоскових культур, що дає приріст врожаю 1,5-3 центнери з гектара, стала в колгоспах звичайним агротехнічним заходом (Наука.., 6, 1956, 27); Гніздова́ сівба́ див. гніздови́й; Квадра́тно-гніздова́ сівба́ — спосіб посіву просапних культур гніздами з прямолінійним розплануванням їх у поздовжньому і поперечному напрямках; Перехре́сна сівба́ — спосіб посіву зернових, коли половину встановленої норми висіву насіння сіють звичайним рядковим способом уздовж поля, а другу половину — впоперек. Недоліком перехресної сівби є те, що другий слід можна починати лише після закінчення передпосівного обробітку грунту на всій ділянці поля (Механ. і електриф.., 1953, 50); Рядко́ва́ сівба́ див. рядко́ви́й; Широкоря́дна (широкорядко́ва́) сівба́ — спосіб посіву просапних культур рядками з широким міжряддям. Широкорядкову сівбу таких просапних культур, як цукрові буряки, бавовник, кукурудза, соняшник та інші, проводять спеціалізованими сівалками (Механ. і електриф.., 1953, 51).

2. Час, період, коли сіють. Тієї ж весни й віддали Остапа в економію в погоничі на всю сівбу (Головко, II, 1957, 209); На косовиці сіна або сівбі Герман Карпович без кінця сипав прислів’ями (Мас., Роман.., 1970, 36).

Словник української мови: в 11 тт. / АН УРСР. Інститут мовознавства; за ред. І. К. Білодіда. — К.: Наукова думка, 1970—1980.— Т. 9. — С. 211.

Сівба, би, ж. Сѣяніе. Гн. і. 78.

Словарь української мови: в 4-х тт. / За ред. Б. Грінченка. — К., 1907—1909.— Т. 4. — С. 125.

сівба Переклад слова

Переклад на англійську
Translate
Переклад на російську
Перевод
sowingпосев

сівба Транслітерація слова

Паспортна транслітераціяГеографічна транслітераціяАмериканська транслітерація
sivbasivbasivba

сівба Рід - іменник, жіночий рід, неістота

сівба Словоформи слова

Називнийсівбасівби
Родовийсівбисівб
Давальнийсівбісівбам
Знахіднийсівбусівби
Оруднийсівбоюсівбами
Місцевийна/у сівбіна/у сівбах
Кличнийсівбосівби

сівба Кількість літер у слові

Кількість літерКількість голоснихКількість приголосних
523

сівба в англійській розкладці - csd,f

Цитати української літератури з використанням слова сівба

"Незвичайною була сівба над Дніпром у сорок четверту весну"Довженко Олександр Петрович - Повість полум'яних літ

"Скінчилася сівба, і Корній приступив до цегельні"Самчук Улас Олексійович - Марія

"— Цюк! Цюк! — вицюкує дідова сокира, але дідові думки далеко від дривітні, його думка там, за Сулою, де розпочалася надрання сівба"Хвильовий Микола - Із життєпису попелястої корови

"     Але ба — не сівба!"Руданський Степан Васильович - Пісня («Голе-голе моє поле!..»)

"Але найважливішим була сівба"Харчук Борис Микитович - Планетник

"По жнивах одразу оранка, сівба озимого, докінченая будівель"Самчук Улас Олексійович - Волинь

"— І сівба, і переселення — все на мою шию"Тютюнник Григорій Михайлович - Вир