СВЯЩЕНСТВО

Значення священство це

СВЯЩЕ́НСТВО, а, с.

1. Сан священика; служба священика. Зістався в сумних покоях сам Харитін, з своїми думами та мріями про священство та про Онисю (Н.-Лев., III, 1956, 12).

2. збірн. Священики, священнослужителі. Кажуть, що цілий номер переповнений був напастями [нападками] на «Просвіту», на священство, на церкву (Кол., Терен.., 1959, 305).

Словник української мови: в 11 тт. / АН УРСР. Інститут мовознавства; за ред. І. К. Білодіда. — К.: Наукова думка, 1970—1980.— Т. 9. — С. 107.

свяще́нство — таїнство, в якому єпископ передає обраному канди­датові духовну владу і Божий наказ повнити таїнства і пасти отару Христову; також сан священика, його служба; у збірному значен­ні — священики, священнослужи­телі.

Жайворонок В. В. Знаки української етнокультури: Словник-довідник. — К.: Довіра, 2006.— С. 533.

священство Переклад слова

Переклад на англійську
Translate
Переклад на російську
Перевод
the priesthoodсвященство

священство Транслітерація слова

Паспортна транслітераціяГеографічна транслітераціяАмериканська транслітерація
sviashchenstvosviaschenstvosvyashchenstvo

священство Рід - іменник, середній рід, неістота

священство Словоформи слова

Називнийсвященствосвященства
Родовийсвященствасвященств
Давальнийсвященствусвященствам
Знахіднийсвященствосвященства
Оруднийсвященствомсвященствами
Місцевийна/у священствіна/у священствах
Кличнийсвященствосвященства

священство Кількість літер у слові

Кількість літерКількість голоснихКількість приголосних
1037

священство в англійській розкладці - cdzotycndj

Цитати української літератури з використанням слова священство

"Книга "Про священство" Златоустого вийшла в братській друкарні, переклав її Гаврило Дорофійович — український поет, перекладач, редактор книг львівської братської та київської лаврської друкарень у першій половині XVII ст."Вишенський Іван - Писання, яке зветься «Видовище мислене»…

"— Ваше священство, — припав Антох мокрими губами до руки Балабана, — дозвольте служити вам вірою і правдою…"Іваничук Роман Іванович - Манускрипт з вулиці Руської

"Зістався в сумних покоях сам Харитін з своїми думами та мріями про священство та про Онисю в квітках, та стрічках, та в червоних черевичках."Нечуй-Левицький Іван Семенович - Старосвітські батюшки та матушки

"е.) — єпископ Неокесарії, автор ряду богословських книг; Василій Великий (329-378) — християнський богослов; Златоусти Іоанн (347-407) — богослов, автор багатьох проповідей, книги "Про священство" та ін."Вишенський Іван - Книжка