ПЕРЕПИВАТИ

Значення перепивати це

ПЕРЕПИВА́ТИ, а́ю, а́єш, недок., ПЕРЕПИ́ТИ, п’ю́, п’є́ш, док.

1. перех., кого і без додатка. Випивати алкогольних напоїв більше за іншого, інших. Батько Івана Марковича свого часу був дяком у ковалівській церкві. Славився своїм неперевершеним басом і вмінням перепивати на хрестинах чи похоронах всіх гостей (Збан., Малин. дзвін, 1958, 184); — Пан Забрьоха — не узяв його чорт, не пролива; ще щоб і мене не перепив (Кв.-Осн., II, 1956, 207); Ще з часів парубоцтва звик чоловік верховодити. Бо таки ніхто не міг тоді змагатися з його буйною силою, розхристаним молодецтвом, перемогти навкулачки, перепити, перетанцювати (Грим., Незакінч. роман, 1962, 22).

2. перех. і неперех., до кого, діал. Випивати за чиє-небудь здоров’я, бажаючи комусь щастя. Підніс [Верига] коновку [калганівки] і став перепивати до Кладиноги (Панч, Гомон. Україна, 1954, 22).

3. перех., кому що, діал. Випиваючи чарку, дарувати що-небудь молодому або новонародженому. — А твоєму синкові перепиваю десятину свого Левка. — Що ти, отямся, Свириде! — перелякалась такого щедрого дарунка Марійка. — Це ж земля дорога… (Стельмах, II, 1962, 249).

4. перех. Випивати все або багато чого-небудь одне за одним. Перепити всі вина; // П’ючи, проголошувати всі або багато тостів, промов. В замку гості встигли вже перепити всі тости, повечеряти і тепер, підігріті вином, весело сперечалися (Гжицький, Опришки, 1962, 41).

Словник української мови: в 11 тт. / АН УРСР. Інститут мовознавства; за ред. І. К. Білодіда. — К.: Наукова думка, 1970—1980.— Т. 6. — С. 246.

Перепивати, ва́ю, єш, сов. в. перепити, п’ю, п’єш, гл.

1) Выпивать, выпить за чье здоровье, желая кому счастья. Насипає горівки у порцію і перепиває до всіх людей з словами: «Дай вам, Боже, здоров’я!» Шух. І. 194.

2) — кому що. На свадьбѣ: выпивая рюмку, дарить что либо новобрачнымъ. Kolb. І. 311, 319. Братіку-перепою, перепий щастя — долю! Що маю-перепиваю, щастя долі не вгадаю. Грин. III. 513. Ой ішла дівка Мар’єчка із своїми дружечками; насупротив її батенько її з повненькими кубочками. «Перепий, донечко, перепий, Мар’єчко, із своїми дружечками». Ой за жалощами за великими перепою не брала. Рк. Макс.

3) Перепивать, перепить, выпить больше кого. А пити, так не переп’є його й Данилка, що в того пана. Кв.

Словарь української мови: в 4-х тт. / За ред. Б. Грінченка. — К., 1907—1909.— Т. 3. — С. 130.

перепивати Переклад слова

Переклад на англійську
Translate
Переклад на російську
Перевод
censusперепивать

перепивати Транслітерація слова

Паспортна транслітераціяГеографічна транслітераціяАмериканська транслітерація
perepyvatyperepyvatyperepyvaty

перепивати Рід - дієслово, недоконаний вид

перепивати Словоформи слова

ТЕПЕРІШНІЙ ЧАС
ОДНИНАМНОЖИНА
1 особаперепиваюперепиваємо
2 особаперепиваєшперепиваєте
3 особаперепиваєперепивають
МАЙБУТНІЙ ЧАС
ОДНИНАМНОЖИНА
1 особаперепиватимуперепиватимемо
2 особаперепиватимешперепиватимете
3 особаперепиватимеперепиватимуть
МИНУЛИЙ ЧАС
ОДНИНАМНОЖИНА
Чоловічий рідперепивавперепивали
Жіночий рідперепивала
Середній рідперепивало
НАКАЗОВИЙ СПОСІБ
ОДНИНАМНОЖИНА
1 особа перепиваймо
2 особаперепивайперепивайте
ДІЄПРИСЛІВНИК
Теперішній часперепиваючи
Минулий часперепивавши

перепивати Кількість літер у слові

Кількість літерКількість голоснихКількість приголосних
1055

перепивати в англійській розкладці - gthtgbdfnb