ОСТ

Значення ост це

ОСТ1, у, ч.

1. Назва східної сторони світу у мореплавстві та метеорології; схід; протилежне вест. Ми стаємо плечима до плечей, Як ост і норд, як вест і зюйд на морі! (Ю. Янов., V, 1959, 59); // Східний вітер. Щовесни вбираються [тополі] в зелень, а щоосені знов роздягають їх до білокор’я пронизливі норди та ости… (Гончар, II, 1958, 8).

2. Один з чотирьох головних румбів у компасі, які ділять горизонт на чотири частини.

ОСТ2, а́, ч., розм., рідко. Те саме, що остю́к. Водить [Остап] пальцями вздовж колоска, вигладжує. За зерном, за остами водить, пильнує (Горд., II, 1959, 328); * Образно. Свирид ще молодий чоловік, .. борода засіяна гострими білими остами (Мирний, І, 1954, 194).

ОСТ3 , а́, ч., розм., рідко. Те саме, що о́стень. Тимка стало тягнути [течією] вниз,.. та нагодився на ту хвилю Джмелик на човні, що для забави ганяв остами щук на мілководді. Він і врятував Тимка (Тют., Вир, 1960, 123).

Словник української мови: в 11 тт. / АН УРСР. Інститут мовознавства; за ред. І. К. Білодіда. — К.: Наукова думка, 1970—1980.— Т. 5. — С. 782.

ост Переклад слова

Переклад на англійську
Translate
Переклад на російську
Перевод
OSTост

ост Транслітерація слова

Паспортна транслітераціяГеографічна транслітераціяАмериканська транслітерація
ostostost

ост Рід - іменник, чоловічий рід, неістота ( риболовецьке знаряддя),іменник, чоловічий рід, неістота ( схід, румб у компасі)

ост Словоформи слова

Називнийостости
Родовийостаостів
Давальнийостові, остуостам
Знахіднийостости
Оруднийостомостами
Місцевийна/у остіна/у остах
Кличнийостеости

ост Кількість літер у слові

Кількість літерКількість голоснихКількість приголосних
312

ост в англійській розкладці - jcn

Цитати української літератури з використанням слова ост

"В Європі державностей натворили найбільше хижі нормани та усякі вест-ґоти, ост-ґоти та франки, себто германи"Нечуй-Левицький Іван Семенович - Українство на літературних позвах з Московщиною

"Злодюги тим часом, кинувши ванну, уже, чути було, чкурн.ули, почавкотіли канавою врізнобіч — той на ост, той на вест: лови його тепер, впізнавай…"Гончар Олесь Терентійович - Берег любові