НАМОВА

Значення намова це

НАМО́ВА, и, ж.

1. Підбурювання, підмовляння до яких-небудь учинків, дій і т. ін. Все допитувався [панотець], з чиєї намови хотів війт йому картки помішати? (Март., Тв., 1954, 254); Одного вечора, коли старого впоїли жовтою оковитою, за намовою сусідів і синів, Юра продав своїх чотири морги й хатину (Ірчан, II, 1958, 185); [Микита:] Не вадило б їй також помолитись За тисячу мужів тих іменитих. Що за її намовою убито (Коч., III, 1956, 17).

2. перев. мн. Те саме, що на́клеп. Земвідділівська молодь не боялася ніяких чисток, отож або нічого не чула про "чужі вуха", або не звертала на ті намови ніякісінької уваги (Збан., Сеспель, 1961, 417).

3. перев. мн. Те саме, що умовля́ння. — Дай спокій! Не згадуй мені про неї [Фрузю]! — мовив він і, піддаючись її [Ганки] намовам, пішов.. до її комірки (Фр., І, 1955, 91).

4. розм. Домовленість, умова про що-небудь. У нас з ним була намова спалить того за те, що обіжав (Сл. Гр.); Без слів, без намови, очі їх стрілись.. і уста простяглися до уст (Коцюб., II, 1955, 215).

Словник української мови: в 11 тт. / АН УРСР. Інститут мовознавства; за ред. І. К. Білодіда. — К.: Наукова думка, 1970—1980.— Т. 5. — С. 129.

Намо́ва, ви, ж.

1) Наущеніе, внушеніе, подговоръ, подстрекательство. То намова доконче була, бо він сам не годен те зробити. Камен. у. З намо́ви. По наущенію.

2) Уговоръ, соглашеніе. У нас з ним була намова спалить того за те, що обіжав. Екатер. г. Ум. Намо́вонька. Я тебе любив не з людської намовоньки. Гол. І. 271.

Словарь української мови: в 4-х тт. / За ред. Б. Грінченка. — К., 1907—1909.— Т. 2. — С. 504.

намова Переклад слова

Переклад на англійську
Translate
Переклад на російську
Перевод
Nuovaнамова

намова Транслітерація слова

Паспортна транслітераціяГеографічна транслітераціяАмериканська транслітерація
namovanamovanamova

намова Рід - іменник, жіночий рід, неістота

намова Словоформи слова

Називнийнамованамови
Родовийнамовинамов
Давальнийнамовінамовам
Знахіднийнамовунамови
Оруднийнамовоюнамовами
Місцевийна/у намовіна/у намовах
Кличнийнамовонамови

намова Кількість літер у слові

Кількість літерКількість голоснихКількість приголосних
633

намова в англійській розкладці - yfvjdf

Цитати української літератури з використанням слова намова

"Я заздріваю, що це її намова."Нечуй-Левицький Іван Семенович - Київські прохачі

"— Твоя намова була, — спокійно нагадав Ярослав"Загребельний Павло Архипович - Диво

"Це, певно, Любина й Таїсина намова! Це вже вони попорались коло їх своєю порадою і за убори, і за обставу, бо обидві безглуздо охочі й до уборів, і до пишної обстави"Нечуй-Левицький Іван Семенович - Неоднаковими стежками