МІНА

Значення міна це

МІ́НА1, и, ж. Вираз обличчя. Роблю байдужу міну (Коцюб., II, 1955, 418); На все те гляділа Шарлота й заховувала дуже поважну міну (Март., Тв., 1954, 300); — Звідки ви, власне, взялися тут, пане поручику? — Про це саме й я хотів спитати, — мовив поручик з невиразною міною (Галан, Гори.., 1956, 58).

◊ Роби́ти до́бру (весе́лу) мі́ну при недо́брій (пога́ній) грі — ховати незадоволення за зовнішнім спокоєм, веселістю. Не вішати носа, коли в серці кішки скребуться, робити добру міну при зовсім недобрій грі, — на таке здатний не всякий (Шовк., Людина.., 1962, 225).

МІ́НА2, и, ж.

1. Особливий вибуховий снаряд, що закладається в землю, під воду і т. ін. Щоночі сапери виповзали з окопів, закладаючи міни там, де могли прорватись ворожі танки (Жур., Звич. турботи, 1960, 174).

2. Снаряди, призначені для стрільби з мінометів. Крутизна траєкторії мін в горах виявилась особливо цінною (Гончар, III, 1959, 113); Перша міна розірвалась біля порога будинку, друга і третя — на горищі (Збан., Над Десною, 1951, 23).

3. Те саме, що торпе́да. Дуже капризна річ плавуча міна, — кажуть матроси (Ю. Янов., II, 1958, 33).

МІ́НА3, и, ж.: до́гові́р мі́ни — договір про обмін майна. За договором міни провадиться між сторонами обмін одного майна на інше (Цив. кодекс УРСР, 1950, 38).

МІ́НА4, и, ж.

1. У стародавній Греції — грошова одиниця, також відповідна їй монета.

2. У сучасній і стародавній Греції, а також на стародавньому Сході — міра ваги, що дорівнює 1,5 кг.

МІ́НА5, и, ж. Стрижень олівця. Стрижень олівця (міна) виготовляється із здрібненого графіту і повинен бути насичено чорного кольору (Шк. гігієна, 1954, 247).

МІ́НА6, и, ж. Підземний хід, підземна галерея або ніша в копальні, в льоху, а також інші ходи в чому-небудь. А дома та баба мала таку міну (такий підкоп попід землею, наче погріб), а в тій міні міцне вино (Укр.. казки, легенди.., 1957, 133); Сніг такий глибокий випав, що позаносило хати ущерть з димарями; мусили з хати прорубувать міни і амбразури (Збірник про Кроп., 1955, 19); Гусінь пошкоджує молоді, ще не розвинені листки в середині розетки, робить ходи (міни) в черешках і вгризається в головку коренеплода (Шкідн. і хвор.. рослин, 1956, 177).

Словник української мови: в 11 тт. / АН УРСР. Інститут мовознавства; за ред. І. К. Білодіда. — К.: Наукова думка, 1970—1980.— Т. 4. — С. 739 - 740.

Мі́на, ни, ж.

1) Мѣна.

2) Предметъ мѣны. Єдному міна — шовкова хустка, другому міна — золотий перстень, третьому міна — сама молода. Чуб. III. 300.

Словарь української мови: в 4-х тт. / За ред. Б. Грінченка. — К., 1907—1909.— Т. 2. — С. 431.

міна Переклад слова

Переклад на англійську
Translate
Переклад на російську
Перевод
mineмина

міна Транслітерація слова

Паспортна транслітераціяГеографічна транслітераціяАмериканська транслітерація
minaminamina

міна Рід - іменник, жіночий рід, неістота, однина і множина,іменник, чоловічий рід, істота, тільки однина

міна Словоформи слова

Називниймінаміни
Родовиймінимін
Давальниймінімінам
Знахідниймінуміни
Оруднийміноюмінами
Місцевийна/у мініна/у мінах
Кличнийміноміни

міна Кількість літер у слові

Кількість літерКількість голоснихКількість приголосних
422

міна в англійській розкладці - vsyf

Цитати української літератури з використанням слова міна

""Орієнтація на власні сили", — це була тільки горда поза, вимушена "хороша міна в поганій грі""Винниченко Володимир Кирилович - Відродження Нації

"Перша міна упала в лісі, і політрук сказав: «Недольот»"Дімаров Анатолій Андрійович - На коні й під конем

"У нього на устах вічно насмішкувата міна"Самчук Улас Олексійович - Волинь

"Заглядівшись на ще не пересотану літом основу стебел, Старий чогось згадав маленького веснянкуватого хлопця з-під Бережан, якого спіткала німецька міна в Криму"Андріяшик Роман Васильович - Люди зі страху

"Поважна міна була для його така важка, як у літню спеку кожух"Нечуй-Левицький Іван Семенович - Українські гумористи та штукарі

"Вибухнула міна, і він упав поранений"Довженко Олександр Петрович - Повість полум'яних літ

"З Кмітою вона поводилась без церемонії, як з простим міщанином, але поважний вид в Галецької, її міна, її погляд, манери одразу кинулись в очі жвавій Мокрієвській"Нечуй-Левицький Іван Семенович - Київські прохачі

"— Ой, яка гарна лялька! — застрибали малі лисенята — Мицько й Міна"Бережний Василь Павлович - ДЕМ’ЯНКО ДЕРЕВ’ЯНКО, або ПРИГОДИ ЕЛЕКТРОННОГО ХЛОПЧИКА

"Зате, коли міна вибухала в самій траншеї, сповнюючи її димом, обличчя Брянського сяяло від вдоволення, він хапав Шовкуна за плече і енергійно тикав ординарця в тому напрямі."Гончар Олесь Терентійович - Прапороносці

"— Міна! — вигукнув Тимко"Тютюнник Григорій Михайлович - Вир