КОРА

Значення кора це

КОРА́, и́, ж.

1. Верхня, здебільшого легко відокремлювана оболонка, що вкриває стебла, гілки, стовбури, коріння рослин. Білі поплавці з березової кори біліли разками по лозах (Н.-Лев., І, 1956, 54); Зелена жовна, причепившися до пня.., довбала своїм залізним дзюбом кору (Фр., VI, 1951, 11); Кора на стовбурі була шершава, з неї легко відколупувались невеличкі кусочки (Донч., IV, 1957, 172).

2. Верхній затверділий шар чого-небудь. Буду сіять квітки на морозі, Буду лить на них сльози гіркі, І від сліз тих гарячих розтане Та кора льодовая, міцна (Л. Укр., І, 1951, 41); Поверхня лави дуже швидко остигає. Вона утворює тверду кору, по якій можна ходити (Фіз. геогр., 5, 1956, 102); * Образно. Все, що було доброго та живого в душі [Катрі], так перетрухло та перетліло, такою корою покрилося, що нічому вже не проломити її (Мирний, IV, 1955, 293).

∆ Земна́ кора́ — верхня тверда оболонка земної кулі. На величезній частині поверхні Землі земна кора тверда й нерухома (Про вулкани.., 1955, 3); Кора́ вели́ких півку́ль [головно́го мо́зку] — верхній шар головного мозку у вищих хребетних тварин і людини. Відомо, що центральна нервова система, особливо її вищі відділи, кора великих півкуль і підкірка, регулюють усі функції організму тварин і людини та здійснюють зв’язок організму як єдиного цілого з навколишнім світом (Наука.., 5, 1959, 25).

Словник української мови: в 11 тт. / АН УРСР. Інститут мовознавства; за ред. І. К. Білодіда. — К.: Наукова думка, 1970—1980.— Т. 4. — С. 284.

Кора, ри, ж. Кора. Короста ні велика, ні мала, як дубова кора. Ном. № 8163. Ум. Кірка.

Словарь української мови: в 4-х тт. / За ред. Б. Грінченка. — К., 1907—1909.— Т. 2. — С. 282.

кора Переклад слова

Переклад на англійську
Translate
Переклад на російську
Перевод
barkкора

кора Транслітерація слова

Паспортна транслітераціяГеографічна транслітераціяАмериканська транслітерація
korakorakora

кора Рід - іменник, жіночий рід, неістота

кора Словоформи слова

Називнийкоракори
Родовийкорикор
Давальнийкорікорам
Знахіднийкорукори
Оруднийкороюкорами
Місцевийна/у коріна/у корах
Кличнийкорокори

кора Кількість літер у слові

Кількість літерКількість голоснихКількість приголосних
422

кора в англійській розкладці - rjhf

Цитати української літератури з використанням слова кора

"Розходився, сердитий, немилосердно давить, колеться від його натовпу чорна земля, тріскається на їй снігова кора, ділиться на шматки товста крига над водою"Мирний Панас - Морозенко

"Здавалось, лопається земна кора до самих глибин"Гончар Олесь Терентійович - Прапороносці

"У печі догоряла дубова кора"Гуцало Євген Пилипович - Мертва зона

"Марія вдивилася в розпечене повітря, що тремтіло над жовтим стеблинням ковили: на обрії заворушилася кора землі, наче враз закипіла від нестерпної спеки"Іваничук Роман Іванович - Мальви (Яничари)

"Кора її постарілася й порепалась"Самчук Улас Олексійович - Волинь

"— А я думала, кора тільки на деревах буває, — щиро здивувалася Мар’яночка."Бережний Василь Павлович - «Сомнус моментаріум»

"Та кора льодовая, міцна,"Українка Леся - CONTRA SPEM SPERO!

"Корi, Кора, Корiлло, "Крюс Джеймс - Мiй прадiдусь i я, або ж Великий хлопчак i малий хлопчак

"— Его так кликали там… Он худой, как кость… И на нем рубашка черная-черная… такая, как чернила… И шея у него тоненькая, как ниточка… И он босой… и ноги тоже черные… и как березовая кора…"Вовчок Марко - Затейник

"В буйнім гротеску постав той ранок, коли залізним смерчем Наскрізь пробивало, трощило ліс, і злущена кора осипалась на ваші каски, і зелене оббите гілля встеляло вам, може, останню дорогу."Гончар Олесь Терентійович - Циклон