КОВБАНЯ

Значення ковбаня це

КОВБА́НЯ, і, ж.

1. Глибока вибоїна, звичайно на дорозі, переважно з водою, болотом. Дівчина стала над ковбанею й дивилась, як поволі осідав намул і вода очищалась (Коцюб., І, 1955, 285); Машина заїхала в широку ковбаню, важко, натужно завила мотором і забуксувала (Коз., Сальвія, 1959, 206); * Образно. Всією істотою відчувала вона, що на батьківщину їй заказано шляхи, отже, треба або вмерти, або якось видертися з цієї огидної ковбані, де нема і не буває волі жінкам (Тулуб, Людолови, II, 1957, 238).

2. Глибоке місце, яма в річці, озері тощо. — Та в цьому ставку трудно і втопитись, хіба запливемо аж.. під той ліс,— сказала Ватя,— там-таки чимала ковбаня (Н.-Лев., IV, 1956, 77); Восени залягає риба в ковбанях (Рильський, II, 1960, 159); Тут можна було пірнути з висоти заставок у глибоку ковбаню сторч головою (Іщук, Вербівчани, 1961, 23).

Словник української мови: в 11 тт. / АН УРСР. Інститут мовознавства; за ред. І. К. Білодіда. — К.: Наукова думка, 1970—1980.— Т. 4. — С. 202.

Ковбаня, ні, ж. Котловина или глубокая яма, наполненная водой. Вас. 200, 207. Не шукай моря, — і в ковбані втопишся. Чуб. І. 294.

2) Яма въ рѣкѣ, морѣ. Ум. Ковбанька. Ув. Ковбанюга. Він згромадив усі води у моря великі і на дні їх ковбанюги поховав навіки. К. Псалт. 74.

Словарь української мови: в 4-х тт. / За ред. Б. Грінченка. — К., 1907—1909.— Т. 2. — С. 260.

ковбаня Переклад слова

Переклад на англійську
Translate
Переклад на російську
Перевод
poolколдобина

ковбаня Транслітерація слова

Паспортна транслітераціяГеографічна транслітераціяАмериканська транслітерація
kovbaniakovbaniakovbanya

ковбаня Рід - іменник, жіночий рід, неістота

ковбаня Словоформи слова

Називнийковбаняковбані
Родовийковбаніковбань
Давальнийковбаніковбаням
Знахіднийковбанюковбані
Оруднийковбанеюковбанями
Місцевийна/у ковбаніна/у ковбанях
Кличнийковбанековбані

ковбаня Кількість літер у слові

Кількість літерКількість голоснихКількість приголосних
734

ковбаня в англійській розкладці - rjd,fyz

Цитати української літератури з використанням слова ковбаня

"під той ліс, — сказала Ватя, — там таки чимала ковбаня."Нечуй-Левицький Іван Семенович - Поміж ворогами

"Величезна ковбаня що прилягала до двору відставника,— не од вулиці, а від городу"Дімаров Анатолій Андрійович - Попіл Клааса

"А що між ними була заросла рогозою ковбаня, то Дурна Сила звернув праворуч, до перешийка, що відділяв ковбаню від болота"Рутківський Володимир Григорович - Джури козака Швайки

"Неприступний був чоловік старий Ковбаня, — і жінка од його не довідалась, хто він і що він, і звідкіля він, і як він."Куліш Пантелеймон Олександрович - Гордовита пара