ДЕСЬ

Значення десь це

ДЕСЬ, присл.

1. У якому-небудь невизначеному місці. На вербі, Між листям десь, Зозуля закувала (Гл,, Вибр., 1957, 98); Десь весело дзюрчить струмок (Коцюб., І, 1955, 183); Десь острів є, що осіяв Шекспір, Де Діккенс усміхався крізь тумани (Рильський, 1, 1960, 175).

2. У якому-небудь невідомому напрямку; кудись. Десь далеко понеслась моя думка понад лиманом (Н.-Лев., III, 1956, 306); Дід-провідник зупинився, наказав усім залазити в комиші, .. а сам десь зник (Коцюб., 1,1955, 348).

3. розм. З якого-небудь невизначеного місця; звідкись. Десь і докучлива муха взялася, лізе.. у вічі (Мирний, IV, 1955, 312); Вітрець.. повівав і далеко, далеко Із-за гори десь доносився гук від церковного дзвону (Л. Укр., І, 1951, 22).

4. розм., у знач. часток: уже, майже і т. ін. — Забула десь і тая смерть про мене,— Зітхнувши тяжко, він озвавсь (Гл., Вибр., 1957, 122); Вона й досі не знає, як се сталося. Так десь воно мало бути (Коцюб., І, 1955, 26).

5. розм., у знач. вставних, модальних слів: мабу́ть, здає́ться і т. ін. — Сніг з морозом поморозив Всі на полі квіти… Десь зима та не скінчиться! — Нарікають діти (Л. Укр., І, 1951, 59).

Словник української мови: в 11 тт. / АН УРСР. Інститут мовознавства; за ред. І. К. Білодіда. — К.: Наукова думка, 1970—1980.— Т. 2. — С. 257.

Десь нар.

1) Гдѣ-то; куда-то; откуда-то. Десь моя дитина на чужій стороні, та нема од неї вісти. Н. п. Смерть з морозом танцювала, танцювала і співала, і за море десь почвалала. Чуб. III. 180. Ой берегом плавала лебедочка з лебедем. Десь ся взяла чорнявая воду брати, взяла тії лебедята заганяти. Чуб. V. 7.

2) Вѣроятно, должно быть. Десь ти мене, моя мати, в церкву не носила, що ти мені, моя мати, долі не впросила. Млр. л. сб. 313. Йому десь кислиці сняться. Ном. № 8795. Що то десь розумний! Кв. Батьку козацький! десь ти сам боїшся і нас козаків страшишся. Макс. (1849) 45. Ой, татоньку, мій голубчику, десь я тобі да докучила. Мет. 155.

3) Десь-то. Вѣроятно. Ангели десь-то, не люде, засвітили так всюди. Чуб. ІІІ. 329.

Словарь української мови: в 4-х тт. / За ред. Б. Грінченка. — К., 1907—1909.— Т. 1. — С. 372.

десь Синоніми слова

(де) не знати де, хтозна-де, денебудь, (куди) кудись, не знати куди, хтозна-куди, (звідки) звідкись, не знати звідки, хтозна-звідки, вст. …

десь Переклад слова

Переклад на англійську
Translate
Переклад на російську
Перевод
whereгде

десь Транслітерація слова

Паспортна транслітераціяГеографічна транслітераціяАмериканська транслітерація
desdes'des'

десь Рід - прислівник

десь Кількість літер у слові

Кількість літерКількість голоснихКількість приголосних
412

десь в англійській розкладці - ltcm

Цитати української літератури з використанням слова десь

"Як ота благодать з неба: щось, десь, а в руки не візьмеш, мов ужак вислизне."Хвильовий Микола - Юрко

"Мені здалося, що вони пасуть десь за цариною"Нечуй-Левицький Іван Семенович - Вітрогон

"Десь далеко-далеко, як у глибокій норі, горять у печі дрова."Васильченко Степан Васильович - Басурмен

"I пiсля цього десь зник"Кашин Владимир - День народження

"Налягли на весла Десь далеко в небi почувся характерний звук реактивного лiтака"Сафронов Ю - Нiчого особливого

"— Мишко! Як же ти додому підеш? Чуєш, що то надворі? Там десь, певне, твій папа та мама скрізь бігають та шукають тебе."Васильченко Степан Васильович - Приблуда

"Десь глибоко, отам у запічках, під повітками, на левадах, зашилась разом із іржавими одрізами сільська душа"Антоненко-Давидович Борис Дмитрович - Смерть

"Серединський взяв до себе сина свого і десь пустився по світу шукати талану, переходячи з економії на економію, як вічний міфічний жид"Нечуй-Левицький Іван Семенович - Причепа

"Оторопівши, малий Юрко понад силу ковтає давки клубок у сухому горлі та й, стискуючи кулачки й ледь не плачучи, йде геть, слідом за дитячою ватагою-табуном, що десь неподалік чується."Гуцало Євген Пилипович - Голодомор