ГОСПОДАРСТВО

Значення господарство це

ГОСПОДА́РСТВО, а, с.

1. Сукупність виробничих відносин того чи іншого суспільного укладу; спосіб виробництва. Таке господарство, яке виробляє все, що йому потрібно, майже нічого не купує і не продає, називається натуральним господарством (Іст. середніх віків, 1955, 31); Кріпосне господарство стало пристосовуватись до ринку, що розвивався в XVII ст. (Іст. СРСР, І, 1956, 171).

2. Все, що складає виробництво, служить виробництву; економіка. Пленум підвів підсумки розвитку народного господарства за 1956 р.перший рік шостої п’ятирічки (Вісник АН, 1, 1957, 3); Він клав газету, прокашлювався, робив цілу доповідь.. Говорив про СРСР, про відродження нашого господарства (Головко, II, 1957, 72).

3. Галузь якого-небудь виду виробництва; виробнича одиниця. Енергійне впровадження досягнень хімічної науки є однією з вирішальних умов піднесення сільського господарства, зростання добробуту радянського народу (Наука.., 11, 1958, 38); Сукупність заходів, спрямованих на використання природних водних ресурсів, становить галузь народного господарства, яка називається водним господарством (Довідник сіль. будівельника, 1956, 5).

4. Обладнання, інвентар, будівлі і т. ін. якого-небудь виробництва або виробничої одиниці. Найкращим лікарняним господарством на Україні було кременчуцьке (Матеріали.. охор. здоров’я.., 1957, 31); Ходили ми.. по відбудованій домні 3, бачили рудний двір, підйомник, складне цехове господарство (Вишня, І, 1956, 330); // розм. Сукупність предметів, речей, належних кому-небудь. Він повільно озирався довкола, примічаючи коло бліндажа все своє господарство (Кучер, Чорноморці, 1956, 122).

5. Сільськогосподарська виробнича одиниця із знаряддями і засобами виробництва, з ділянкою землі, худобою і т. ін. — На власному досвіді переконаєтесь, ..що хазяйнувати по-старому в дрібних господарствах не можна (Головко, II, 1957, 501).

6. Виробнича, фінансова і т. ін. сторона побуту. Тепер мачусі самій доводилось поратись і на полі, і в домашньому господарстві (Головко, II, 1957, 512).

Словник української мови: в 11 тт. / АН УРСР. Інститут мовознавства; за ред. І. К. Білодіда. — К.: Наукова думка, 1970—1980.— Т. 2. — С. 141.

Господа́рство, ва, с.

1) Имѣніе, имущество, хозяйство. Не то господарь, що збереть господарство, а то, що готовоє задержить. Ном. № 10108.

2) Хозяйничанье, хозяйство. Привикай до господарства з молоду, не будеш знав на старість голоду. Ном. № 10100.

3) Хозяева, семейство. Курча як заспіва, віщує смерть кому з господарства. Ном. (Старець) у хаті бавить господарство кобзою. Ном. № 13664.

Словарь української мови: в 4-х тт. / За ред. Б. Грінченка. — К., 1907—1909.— Т. 1. — С. 317.

господарство Синоніми слова

ґаздівство, господарка, за хазяйство, (народнє) економіка, господарювання, (сільське) виробництво, (цеху) обладнання, (своє) власність

господарство Переклад слова

Переклад на англійську
Translate
Переклад на російську
Перевод
agricultureхозяйство

господарство Транслітерація слова

Паспортна транслітераціяГеографічна транслітераціяАмериканська транслітерація
hospodarstvohospodarstvohospodarstvo

господарство Рід - іменник, середній рід, неістота, однина і множина

господарство Словоформи слова

Називнийгосподарствогосподарства
Родовийгосподарствагосподарств
Давальнийгосподарствугосподарствам
Знахіднийгосподарствогосподарства
Оруднийгосподарствомгосподарствами
Місцевийна/у господарствіна/у господарствах
Кличнийгосподарствогосподарства

господарство Кількість літер у слові

Кількість літерКількість голоснихКількість приголосних
1248

господарство в англійській розкладці - ujcgjlfhcndj

Цитати української літератури з використанням слова господарство

"А ви нарікаєте! Все, годі! — Кулаківський зібрався повернути в інший завулок. — У мене справи! А ви йдіть додому, порайте господарство й лягайте спати: і вечеряти не схочеться, і гасу не будете палити!"Павленко Марина Степанівна - Русалонька із 7-В, або Прокляття роду Кулаківських

"Господарство має потребу в хороших спецiалiстах"Гуляшки Андрей - Коштовний камiнь

"Як і Степан Трохимович, він тільки знав з одного боку станок, з другого — своє кармазинівське господарство"Хвильовий Микола - Оповідання про Степана Трохимовича

"Там господарство: свинi, собаки, кури.."Олейник Николай - У затiнку пальм

"— Чому до мене? Чому не в «Приморський»? Хіба в мене господарство найгірше?"Гончар Олесь Терентійович - Тронка

"Не можна випустити з рук господарство, коли нема кому перейняти його"Самчук Улас Олексійович - Волинь

"I тiльки вступ до житлового кооперативу, на який їм допомогли зiбратися батьки Вячеслава, сiльськi вчителi, що мали невеличке домашнє господарство, нарештi з'єднав їх пiд одним дахом"Кашин Владимир - I жодної версiї

"— Їй теж на молоде господарство потрібні гроші"Кащенко Адріан Феофанович - Зруйноване гніздо

"Од того часу Лаврін забрав у свої руки і воли, й вози, і все господарство"Нечуй-Левицький Іван - Кайдашева сім’я