ВІДОКРЕМЛЮВАТИ

Значення відокремлювати це

ВІДОКРЕ́МЛЮВАТИ, юю, юєш, недок., ВІДОКРЕ́МИТИ, млю, миш; мн. відокре́млять: док., перех. 1. Роз’єднуючи, розділяючи, брати частину від цілого. При збиранні [амаранту] на насіння волоті відокремлюють від стебел і просушують, стебла силосують (Колг. енц.. 11, 1956, 28); Судака чистять, обережно відокремлюють ножем верхній плавень і зябра (Укр. страви, 1957, 54); Для того, щоб краще відокремити метал.. від шкідливих складових частин, до руди почали додавати різні мінерали (Таємн. вапна, 1957, 90).

2. Розділяючи, відмежовувати щось від чогось чим-небудь. Навесні овес відокремлюють від насіння люпину за допомогою змійки (Хлібороб Укр., 6,1966, 21); — Ми ж умовилися, щоб завод відокремити парком (Ле, Міжгір’я, 1953. 238); // Відмежовувати собою щось від чогось; бути межею між ким-, чим-небудь; розділяти. Поруч із яблунею стояла будова — простий солом’яний дашок на двох стовпах, приладнаний до ліси, яка відокремлювала двір од саду (Ю. Янов., II, 1954, 115); Від шкільного подвір’я пустир відокремлює лише неглибокий, але довгий ярок (Донч., Перемога.., 1949, 13).

3. Розпізнавати, бачити відмінності між чим-небудь. Вона [публіка] не вміє відокремлювати роботу художника від роботи режисера (Моє життя в мист., 1955, 116); Хома.. вмів якось одразу відокремити суттєве від несуттєвого, велике від незначного (Гончар, І, 1954, 201).

4. Переривати зв’язок, зв’язки між ким-, чим-небудь. Більшовики, відокремили релігію від держави (Ле, Міжгір’я, 1953, 71); Я народився на землі Від батька, що орав ту землю. Ніколи я не відокремлю Себе від хлопської ріллі (Павл., Бистрина, 1959, 69).

5. грам. Виділяти другорядні члени речення, вставні слова тощо розділовими знаками на письмі, інтонацією в усній мові.

Словник української мови: в 11 тт. / АН УРСР. Інститут мовознавства; за ред. І. К. Білодіда. — К.: Наукова думка, 1970—1980.— Т. 1. — С. 614.

відокремлювати Синоніми слова

відділяти, відривати, (ударяючи) відламувати, (колупаючи) відколупувати, (переривати зв'язок) від'єднувати, р. відлучати

відокремлювати Переклад слова

Переклад на англійську
Translate
Переклад на російську
Перевод
to separateотделять

відокремлювати Транслітерація слова

Паспортна транслітераціяГеографічна транслітераціяАмериканська транслітерація
vidokremliuvatyvidokremliuvatyvidokremlyuvaty

відокремлювати Рід - дієслово, недоконаний вид

відокремлювати Словоформи слова

ТЕПЕРІШНІЙ ЧАС
ОДНИНАМНОЖИНА
1 особавідокремлюювідокремлюємо
2 особавідокремлюєшвідокремлюєте
3 особавідокремлюєвідокремлюють
МАЙБУТНІЙ ЧАС
ОДНИНАМНОЖИНА
1 особавідокремлюватимувідокремлюватимемо
2 особавідокремлюватимешвідокремлюватимете
3 особавідокремлюватимевідокремлюватимуть
МИНУЛИЙ ЧАС
ОДНИНАМНОЖИНА
Чоловічий рідвідокремлюваввідокремлювали
Жіночий рідвідокремлювала
Середній рідвідокремлювало
НАКАЗОВИЙ СПОСІБ
ОДНИНАМНОЖИНА
1 особа відокремлюймо
2 особавідокремлюйвідокремлюйте
ДІЄПРИСЛІВНИК
Теперішній часвідокремлюючи
Минулий часвідокремлювавши

відокремлювати Кількість літер у слові

Кількість літерКількість голоснихКількість приголосних
1468

відокремлювати в англійській розкладці - dsljrhtvk.dfnb

Цитати української літератури з використанням слова відокремлювати

"— Не можна відокремлювати мистецтво від людей"Загребельний Павло Архипович - Диво

"Не можна відокремлювати пожежі, руїни, страждання людей і величезне напруження їх сил у вогні й бурі, не можна відокремлювати це все від бажань і завбачень кращого"Довженко Олександр Петрович - Повість полум'яних літ

"Під той час у Хмельницького ще й думки не було відокремлювати Україну од Польщі, і далі федеративної спілки України з Польщею заміри його не сягали"Кащенко Адріан Феофанович - У запалі боротьби