ВИДІЛЯТИСЯ

Значення виділятися це

ВИДІЛЯ́ТИСЯ, я́юся, я́єшся, недок., ВИ́ДІЛИТИСЯ, люся, лишся, док. 1. Відокремлюватися від кого-, чого-небудь, виходити з якогось середовища, утворюючи певну групу. Гострі суперечки розколювали громаду, з неї виділялися сміливі борці, до них приєднувалися.. багато й тих, які воювали у військах Острозького (Ле, Наливайко, 1957, 109); Що з радикалів певна частина виділиться в чисто соціал-демократичну фракцію, сього я давно ждала (Л. Укр., V, 1956, 258); З гурту, що стояв ближче до машини, хутко виділилося з три десятки нестарих селян (Епік, Тв., 1958, 345); Людина виділилася з тваринного світу в процесі праці і завдяки праці (Іст. УРСР, І, 1953, 9).

2. Бути, ставати помітнішим, ніж інші предмети, явища і т. ін., робитися виразнішим для сприймання зором, слухом. Обидві царівни стоять який час нерухомо, їх чорні постаті різко виділяються в місячному світлі (Л. Укр., II, 1951, 275); Спереду на зірці яскраво виділявся серп і молот (Шиян, Гроза.., 1956, 313); В хвилі вигуків особливо дзвінко виділялися дитячі голоси (Ле і Лев., Півд. захід, 1950, 355); // Відрізнятися якими-небудь якостями серед когось, чогось. Невисокого росту, круглолиця, чорнява.., вона, наче лілія серед пучка квіток, виділялася серед своїх товаришок (Мирний, III, 1954, 272); Сам він навіть серед надстроковиків виділяється своєю підтягнутістю та бравим молодецьким виглядом (Гончар, Людина.., 1960, 63).

3. Відокремлюватися для самостійного життя, одержавши частину майна. Несподіване повернення матері ще більше загострило й зміцнило їх бажання виділитись (Горький, Дитинство, 1947, 16).

4. Виходити звідкись назовні, видалятися (з організму, з якоїсь сполуки). При засолюванні помідорів у скляних балонах їх прикривають і так залишають на 8-10 днів, поки пройде основний період бродіння і виділяться гази (Укр. страви, 1957, 409).

5. тільки недок. Пас. до виділя́ти. Весілля в колгоспі. Молодята женяться.. Відбувається засідання правління, виділяються для молодих подарунки (Вишня, II, 1956, 19); Окремо виділялась вимога добиватися технічно-економічної незалежності нашої країни (Біогр. Леніна, 1955, 199).

Словник української мови: в 11 тт. / АН УРСР. Інститут мовознавства; за ред. І. К. Білодіда. — К.: Наукова думка, 1970—1980.— Т. 1. — С. 388.

виділятися Синоніми слова

(бути не таким як інші) вирізнятися, видаватися, відзначатися, р. виокремлюватися, (про зображення) вимальовуватися, висвічуватися, р. обрисовуватися

виділятися Переклад слова

Переклад на англійську
Translate
Переклад на російську
Перевод
stand outвыделяться

виділятися Транслітерація слова

Паспортна транслітераціяГеографічна транслітераціяАмериканська транслітерація
vydiliatysiavydiliatysiavydilyatysya

виділятися Рід - дієслово, недоконаний вид

виділятися Словоформи слова

ТЕПЕРІШНІЙ ЧАС
ОДНИНАМНОЖИНА
1 особавиділяюсявиділяємося
2 особавиділяєшсявиділяєтеся
3 особавиділяєтьсявиділяються
МАЙБУТНІЙ ЧАС
ОДНИНАМНОЖИНА
1 особавиділятимусявиділятимемося
2 особавиділятимешсявиділятиметеся
3 особавиділятиметьсявиділятимуться
МИНУЛИЙ ЧАС
ОДНИНАМНОЖИНА
Чоловічий рідвиділявсявиділялися
Жіночий рідвиділялася
Середній рідвиділялося
НАКАЗОВИЙ СПОСІБ
ОДНИНАМНОЖИНА
1 особа виділяймося
2 особавиділяйсявиділяйтеся
ДІЄПРИСЛІВНИК
Теперішній часвиділяючись
Минулий часвиділявшись

виділятися Кількість літер у слові

Кількість літерКількість голоснихКількість приголосних
1055

виділятися в англійській розкладці - dblskznbcz

Цитати української літератури з використанням слова виділятися

"[78] Наглядач за поведінкою яничарів у бою Чаушлари їздили на фарбованих конях, щоб виділятися серед воїнів"Іваничук Роман Іванович - Мальви (Яничари)

"Лена любить все гарне і наше домашнє вогнище не повинно з цього правила виділятися."Самчук Улас Олексійович - На твердій землі