ТЮ

Значення тю це

ТЮ, ТЮ-ТЮ́, виг., розм.

1. Уживається при вираженні здивування, невдоволення, розчарування, насмішки і т. ін. Тільки що молодиці любенько посідали і кожна з своїм крамом розташувалась, аж… тю! Москаля нечистий і вродив (Кв.-Осн., II, 1956, 11); — Тю, як це він не примітив такої гарної дівчини? (Коцюб., І, 1955, 234); [Мар’яна:] Тю-тю!.. Та ще й козачки! Такий гурт, та так пополохались! (Вас., III, 1960, 9).

Тю (тю-тю́) на те́бе (на вас і т. ін.)! вигук, що має на меті зупинити або заспокоїти кого-небудь, хто сказав дурницю або розкричався, розгаласувався. — Ходім лишень до річки, чи не піймався часом заєць у ятір або в вершу! — Тю на тебе, чоловіче! Чи ти не здурів? — каже Хвеська. — Де ж таки видано, щоб зайці у верші ловились? (Укр.. казки, 1951, 385); [Палажка:] О-о, ще й третій племінничок знайшовся? Тю-тю на вас! (Мирний, V, 1955, 225).

2. Крик при переслідуванні звіра на полюванні, який означає «Держи його!»

Словник української мови: в 11 тт. / АН УРСР. Інститут мовознавства; за ред. І. К. Білодіда. — К.: Наукова думка, 1970—1980.— Т. 10. — С. 332.

Тю меж., выраж. крикъ на волка, собаку, также на человѣка, сдѣлавшаго что-либо глупое. Два вовки так як дві тичини стоять; ми на їх: тю-тю-тю! О. 1861. V. 67. Тю на твого батька! Ном. № 6365.

Словарь української мови: в 4-х тт. / За ред. Б. Грінченка. — К., 1907—1909.— Т. 4. — С. 299.

тю Переклад слова

Переклад на англійську
Translate
Переклад на російську
Перевод
byeтю

тю Транслітерація слова

Паспортна транслітераціяГеографічна транслітераціяАмериканська транслітерація
tiutiutyu

тю Рід - вигук

тю Кількість літер у слові

Кількість літерКількість голоснихКількість приголосних
211

тю в англійській розкладці - n.

Цитати української літератури з використанням слова тю

"Тю! Отак мало? Як хочете ще, — будь ласка, платіть гроші і карусельтесь собі скільки влізе."Нестайко Всеволод Зіновійович - Тореадори з Васюківки

"Тю! От же ж! Скiльки їхав разом i не помiтив, що то вiн"Нестайко Всеволод Зіновійович - Тореадори з Васюківки (2-га редакція)

"Тю! Зовсiм уже дiйшов я"Нестайко В - Загадка старого клоуна

"Тю! Отак мало? Як хочете ще, - будь ласка, платiть грошi i карусельтесь собi скiльки влiзе"Нестайко В - Тореадори з Васюкiвки

"Тю! Знайшли дурного!."Багряний Іван Павлович - Тигролови

"Тю! Ми мчали з шаленою швидкістю назад до Землі"Нестайко Всеволод Зіновійович - Чарівні окуляри

"Тю! Зовсім уже дійшов я"Нестайко Всеволод Зіновійович - Загадка старого клоуна

"Тю! Бий його сила божа! Жида поцілував замість Мотрі…"Карпенко-Карий Іван - Сто тисяч