ТВОРИТИСЯ

Значення творитися це

ТВОРИ́ТИСЯ, тво́риться, недок.

1. Те саме, що відбува́тися 1; робитися. А що там поза мурами творилось,.. Проте не знали ми та й знати не хотіли (Фр., XIII, 1954, 298); [Карпо:] Піду в шиньок [шинок], загляну, що там твориться (Кроп., II, 1958, 165); Що творилося в багатих квартирах, нікому не відомо. Штори були спущені (Довж., І, 1958, 165); // Діятися, чинитися (про щось погане, страшне, незвичайне); коїтися. — В Сицилії таке твориться, Що вам би треба подивиться,Там крик, мов підступа Орда (Котл., І, 1952, 96); Вона не пам’ятала, що робила, не розбирала, що з нею творилося (Мирний, IV, 1955, 65); Кілька хвилин над лісом творилося щось страшне, а потім вітер почав ущухати (Шиян, Переможці, 1950, 33).

Тво́риться (твори́лося) на се́рці (в душі́) в кого, чиєму, чиїй — хтось глибоко переживає (переживав) що-небудь. Ніхто ніколи не міг би вгадати, що твориться в дівчини на серці (Собко, Біле полум’я, 1952, 172); Гордєєв спокійно вислуховував його, розуміючи, що творилося в його душі (Цюпа, Назустріч.., 1958, 266).

2. рідко. Те саме, що виника́ти 1; утворюватися. Катерина глянула знадвору мукою своїх очей на внучат,.. сльози.. нерівно затікали в землисті зморшки, начеб вони творились тільки для скорботи (Стельмах, Хліб.., 1959, 7); Не встигала Орися намилуватися, наглядітися, як річка вже міняла видива, там щось перелаштовувалося, творилося, шукало свої форми (Тют., Вир, 1964, 520).

3. Пас. до твори́ти 1, 4. Почав діяти канавокопач. Твориться молоде місто (Довж., III, 1960, 453); Закарпаття — це край, у якому чудово збереглися старі фольклорні традиції, а зараз продовжують активно творитися нові пісні, коломийки, співанки, балади тощо (Нар. тв. та етн., 5, 1966, 50); До ленінського ювілею твориться серія кінопортретів видатних діячів нашої партії і держави (Вітч., 2, 1969, 220); Вдовиного, бачиш, сина В прийом громада повезла. Такі-то темнії діла Творяться нишком на сім світі! (Шевч., II, 1953, 52); Страшний суд творився тоді серед голих, беззахисних таврійських степів (Гончар, Таврія, 1952, 3).

Словник української мови: в 11 тт. / АН УРСР. Інститут мовознавства; за ред. І. К. Білодіда. — К.: Наукова думка, 1970—1980.— Т. 10. — С. 53.

Творитися, рюся, ришся, гл.

1) Дѣлаться, происходить. І ніхто не знав того дива, що твориться серед ночі в гаї. Шевч.

2) — на що. Мѣшаться во что. Він мені гворив, обим ся на тото не творив. Вх. Зн. 42.

Словарь української мови: в 4-х тт. / За ред. Б. Грінченка. — К., 1907—1909.— Т. 4. — С. 251.

творитися Переклад слова

Переклад на англійську
Translate
Переклад на російську
Перевод
going onтвориться

творитися Транслітерація слова

Паспортна транслітераціяГеографічна транслітераціяАмериканська транслітерація
tvorytysiatvorytysiatvorytysya

творитися Рід - дієслово, недоконаний вид

творитися Словоформи слова

ТЕПЕРІШНІЙ ЧАС
ОДНИНАМНОЖИНА
1 особатворюсятворимося
2 особатворишсятворитеся
3 особатворитьсятворяться
МАЙБУТНІЙ ЧАС
ОДНИНАМНОЖИНА
1 особатворитимусятворитимемося
2 особатворитимешсятворитиметеся
3 особатворитиметьсятворитимуться
МИНУЛИЙ ЧАС
ОДНИНАМНОЖИНА
Чоловічий рідтворивсятворилися
Жіночий рідтворилася
Середній рідтворилося
НАКАЗОВИЙ СПОСІБ
ОДНИНАМНОЖИНА
1 особа творімося
2 особатворисятворіться
ДІЄПРИСЛІВНИК
Теперішній частворячись
Минулий частворившись

творитися Кількість літер у слові

Кількість літерКількість голоснихКількість приголосних
945

творитися в англійській розкладці - ndjhbnbcz

Цитати української літератури з використанням слова творитися

"Державність, як найкращий, всеобхоплюючий засоб національного життя, мусіла бути, мусіла досягатися, творитися."Винниченко Володимир Кирилович - Відродження Нації

"наміри і в його голові зачав творитися план, як братову думку перевести в діло"Чайковський Андрій Якович - Сагайдачний

"Але потім, кажуть, дивні дива почали творитися на хуторі"Самчук Улас Олексійович - Чого не гоїть огонь

"Справдi, в пшеницi почало творитися пекло"Загребельний Павло Архипович - Дума про невмирущого

"Добре нам і те знати, улюблений читальнику, що ту книгу засновано на неправдивому фундаменті і почала вона творитися в своєму підґрунті неправдивою матерією"Вишенський Іван - Короткослівна відповідь Феодула…

"Мальва судорожно пригорнула хлопчика до грудей, а він, ще не знаючи, що може творитися в царському дворі, в якому з’явився на світ, просіяв у усмішці і залепетав:"Іваничук Роман Іванович - Мальви (Яничари)

"Справдi, в пшеницi почало творитися пекло"Загребельный Павел - Дума про невмирущого

"В царі-городі Константинополі стали купувати й продавати чини всякі державні, й хто мав золота більше, той вище сягав, і почало беззаконня всіляке творитися в усіх службах."Білик Іван Іванович - Меч Арея