СТВОРЮВАТИСЯ

Значення створюватися це

СТВО́РЮВАТИСЯ, юється, недок., СТВОРИ́ТИСЯ, ство́риться, док.

1. Починати існувати; з’являтися. У центрі Європи знову створюється небезпечне вогнище агресії, яке загрожує мирові й безпеці всіх народів (Програма КПРС, 1961, 28); Скільки минуло вже часу, відколи питаються люди, Нащо створився наш світ, нащо і ми живемо? (Сам., І, 1958, 73); // Вироблятися, виготовлятися. Рухатися в галузі сільського господарства нам треба особливо швидко, бо це саме та галузь, де створюються продукти харчування для будівників комунізму (Рад. Укр., 11.I 1962, 2); // Писатися, складатися (про твір мистецтва, літератури і т. ін.). Практика життя показує на кожному кроці, які нові пісні, частушки, коломийки, приказки, приповідки створюються по цехах заводів та фабрик, у бригадах та ланках колгоспників (Рильський, IX, 1962, 211); Книги для дітей в нашій країні створюються на всіх мовах народів СРСР (Літ. газ., 9.III 1950, 4); Напишуться книги, проспіваються пісні, створяться картини, і слава Зої [Космодем’янської] переходитиме у віках з роду в рід для натхнення чистої нашої юні, якою завжди цвіла і цвістиме наша земля (Довж., III, 1960, 65).

2. Організовуватися, засновуватися. — Селянські ради — цілком легальні організації, і вони створюються по селах, щоб організувати безземельну і малоземельну бідноту на боротьбу за свої класові інтереси (Козл., Ю. Крук, 1957, 364); В партійних організаціях колгоспів партійні комітети можуть створюватися при наявності 50 комуністів (Статут КПРС, 1971, 24); Після перемоги трудящих у лютому 1917 р. по всій Росії відразу створилися Ради (Ленін, 39, 1973, 162); // Утворюватися, формуватися. З комсомольців і піонерів створювались загони по охороні врожаю (Укр. іст. ж., 1, 1960, 12); Серед численних колективів художньої самодіяльності багато таких, що створилися безпосередньо в труді, під час роботи (Рад. Укр., 26.I 1954, 3).

3. Складатися, підготовлюватися, забезпечуватися. У вологому насінні створюються умови для розвитку шкідників, мікроорганізмів, які згубно діють на схожість (Хлібороб Укр., 10, 1965, 8); КПРС виходить з того, що в світі склалися і зростають сили, які можуть зберегти і зміцнити загальний мир. Створюються можливості для утвердження принципіально нових відносин між державами (Програма КПРС, 1961, 49); // Виникати, ставати наявним. Під час демонстрування панорамного фільму в глядачів створюється виняткове враження (Наука.., 5, 1958, 15); — Троянівка, на сніданок! — Тоді в курені створювалася метушня: з торб витягалися глибокі, як ковші, дерев’яні ложки з квітками, глечики або інший посуд, і новобранці строєм тупотіли до кухні (Тют., Вир, 1964, 340); — Ось копія наказу. — Щорс спокійно розірвав конверт. Навколо вже створився гнітючий настрій (Довж., І, 1958, 143); Хмари ворожих військ.. стали обходити село. Створилась загроза повного розгрому частин Першої Кінної, що перебували тут (Гончар, II, 1959, 387); Ситуація для Євгеші створилась малосприятлива (Донч., VI, 1957, 32).

4. тільки док., рідко. Відбутися, здійснитися. Такого ще не творилось В нас на Україні. Та й ніколи не створиться На всім світі, брате! Всюди люде, а я один Диявол проклятий! (Шевч., II, 1963, 277); — Візьміть його, зав’яжіть йому рот і відішліть до Києва, до оселі Печерської, да створиться над ним суд господній і людський! (Тулуб, Людолови, II, 1957, 306).

5. тільки недок. Пас. до ство́рювати. Внутрішній ринок з’являється, коли з’являється товарне господарство; він створюється розвитком цього товарного господарства.. (Ленін, 3, 1970, 57); Граматика і основний словниковий фонд створюються народом протягом століть (Літ. газ., 7.IX 1950, 1); Група київських винахідників працює над створенням літака, в якому підйомна сила створюватиметься не пропелерами, а махаючими крилами (Наука.., 10, 1965, 32); Приїжджі з повіту організатори пояснили, що полк буде гостро класовий, створюється він самим незаможництвом повіту з найвідданіших революції людей (Гончар, II, 1959, 227).

Словник української мови: в 11 тт. / АН УРСР. Інститут мовознавства; за ред. І. К. Білодіда. — К.: Наукова думка, 1970—1980.— Т. 9. — С. 677.

створюватися Переклад слова

Переклад на англійську
Translate
Переклад на російську
Перевод
createdсоздаваться

створюватися Транслітерація слова

Паспортна транслітераціяГеографічна транслітераціяАмериканська транслітерація
stvoriuvatysiastvoriuvatysiastvoryuvatysya

створюватися Рід - дієслово, недоконаний вид,дієслово, недоконаний вид

створюватися Словоформи слова

ТЕПЕРІШНІЙ ЧАС
ОДНИНАМНОЖИНА
1 особастворююсястворюємося
2 особастворюєшсястворюєтеся
3 особастворюєтьсястворюються
МАЙБУТНІЙ ЧАС
ОДНИНАМНОЖИНА
1 особастворюватимусястворюватимемося
2 особастворюватимешсястворюватиметеся
3 особастворюватиметьсястворюватимуться
МИНУЛИЙ ЧАС
ОДНИНАМНОЖИНА
Чоловічий рідстворювавсястворювалися
Жіночий рідстворювалася
Середній рідстворювалося
НАКАЗОВИЙ СПОСІБ
ОДНИНАМНОЖИНА
1 особа створюймося
2 особастворюйсястворюйтеся
ДІЄПРИСЛІВНИК
Теперішній часстворюючись
Минулий часстворювавшись

створюватися Кількість літер у слові

Кількість літерКількість голоснихКількість приголосних
1257

створюватися в англійській розкладці - cndjh.dfnbcz