СМЕРТНИК

Значення смертник це

СМЕ́РТНИК, а, ч., розм. Людина, засуджена до страти. Перед смертю вони написали до своїх рідних листи, які передали на волю через своїх адвокатів. Скільки віри й життєлюбства було в листах цих смертників (Цюпа, Назустріч.., 1958, 35); На землю спадала вечірняя мла, як варта на розстріл матросів вела.. Я смертників бачив обличчя, як сніг, упали вони, лиш один з них побіг (Сос., І, 1957, 450); // Приречений на смерть. *У порівн. Як на приреченого, як на смертника глянув Спартак на Богдана, коли цей з новими своїми друзями виходив уже з КП (Гончар, Людина.., 1960, 123); На цих людей дивились, як на смертників, і ніхто не заздрив порівняно великому їх заробітку (Кол., Терен.., 1959, 300).

Ка́мера сме́ртників — камера у в’язниці для засуджених до страти. З камери смертників Килигея звільнили повсталі херсонські робітники (Гончар, II, 1959, 10); Пригадую, що за тюремними переказами тринадцята камера — це камера смертників (Збан., Єдина, 1959, 229).

Словник української мови: в 11 тт. / АН УРСР. Інститут мовознавства; за ред. І. К. Білодіда. — К.: Наукова думка, 1970—1980.— Т. 9. — С. 400.

смертник Переклад слова

Переклад на англійську
Translate
Переклад на російську
Перевод
bomberсмертник

смертник Транслітерація слова

Паспортна транслітераціяГеографічна транслітераціяАмериканська транслітерація
smertnyksmertnyksmertnyk

смертник Рід - іменник, чоловічий рід, істота

смертник Словоформи слова

Називнийсмертниксмертники
Родовийсмертникасмертників
Давальнийсмертникові, смертникусмертникам
Знахіднийсмертникасмертників
Оруднийсмертникомсмертниками
Місцевийна/у смертнику, смертниковіна/у смертниках
Кличнийсмертникусмертники

смертник Кількість літер у слові

Кількість літерКількість голоснихКількість приголосних
826

смертник в англійській розкладці - cvthnybr

Цитати української літератури з використанням слова смертник

"Де все воно, де слава й вінки з тужавого запашного листя? Невдячний, тобою проклятий Рим, усе він забув, над співом твоїм поглумився, тепер ти лиш смертник, живцем викинутий із життя, із часу, із людства"Гончар Олесь Терентійович - Берег любові

"Терорист з пелюшок, смертник, якого тільки неповноліття врятувало від шибениці, каторжник, якому волю дала революція, він повернувся від каторжанської тачки на гуляйпільське роздолля, з‘явився в степах в ореолі своєї легендарності"Гончар Олесь Терентійович - Собор

"Безстрашний смертник гуляв по морях-океанах"Иванченко Александр - Люлька пирата