ПРОМИСЛОВИЙ

Значення промисловий це

ПРОМИСЛО́ВИЙ, а, е. Прикм. до про́мисел 1, 2 і промисло́вість. Гава і Вовкун пішли тим часом у школу.. життя, з котрої виходять люди практичні, меткі та промислові (Фр., III, 1950, 47); Мисливці заражаються, підбираючи вбитих водяних щурів, знімаючи з них шкурки і т. д. Звичайно такі епідемії називаються промисловими (Підручник дезинф., 1953, 103); Промислові підприємства 200 міст країни постачали устаткування і верстати для спорудження Чернігівського комбінату синтетичного волокна (Ком. Укр., 6, 1966, 64); Радянський Союз ще в передвоєнні роки за розмірами промислового виробництва вийшов на перше місце в Європі і друге місце в світі (Ек. геогр. СРСР, 1957, 10); Промислова артіль; // Признач. для потреб промислу, промисловості. Техніка садіння [м’яти] на маточниках така сама, як і на промислових плантаціях (Ол. та ефір. культ., 1956, 302); — Ви можете розповісти, яку роль відіграють грунтові води при закладанні промислового саду? (Д. Бедзик, Підземні громи, 1971, 75); Промисловий корпус; Промисловий струм; // Який здійснюється в інтересах виробництва. Одним із засобів збільшення поголів’я і підвищення його продуктивності без додаткових на це затрат є міжнародне промислове схрещування (Хлібороб Укр., 4, 1965, 18); // Який виробляється промисловістю. Промислові товари; // Який використовується на промислах, у промисловості. Якщо пісок містить в собі один-два проценти моноциту, то його вже вважають промисловим (Трубл., Шхуна.., 1940, 96); Риби, що виловлюються у великих кількостях, називаються промисловими (Зоол., 1957, 81); // Який працює на промислах, у промисловості. Збільшення армії промислового пролетаріату Грабовський вважав явищем позитивним, оскільки тим самим більше селян прилучається до революційного руху (Ком. Укр., 8, 1964, 72); // Який має розвинену промисловість. Колись невелике глухе містечко, Каховка за роки радянської влади перетворилось у великий промисловий.. центр Херсонщини (Київ. пр., 3.Х 1950, 1); Ясність неба вже відірвалась від землі,.. а на її місце спускався з гір присмерк, згладжував обриси величезного промислового селища (Кол., Терен.., 1959, 55).

Промисло́ва револю́ція; Промисло́вий переворо́т — перехід від мануфактури до великої машинної (фабрично-заводської) системи капіталістичного виробництва з заміною ручних знарядь праці системою робочих машин і парових двигунів; Промисло́вий тра́нспорт — комплекс транспортних засобів, призначених для перевезень чого-небудь на підприємствах. Найбільш привабливі перспективив об’єднанні промислового транспорту з магістральним. Першими в країні почали цю роботу донбасівці (Рад. Укр., 15.VI 1962, 2).

Словник української мови: в 11 тт. / АН УРСР. Інститут мовознавства; за ред. І. К. Білодіда. — К.: Наукова думка, 1970—1980.— Т. 7. — С. 229.

промисловий Переклад слова

Переклад на англійську
Translate
Переклад на російську
Перевод
industrialпромышленный

промисловий Транслітерація слова

Паспортна транслітераціяГеографічна транслітераціяАмериканська транслітерація
promyslovyipromyslovyipromyslovyy

промисловий Рід - прикметник

промисловий Словоформи слова

Називнийпромисловийпромисловапромисловепромислові
Родовийпромисловогопромисловоїпромисловогопромислових
Давальнийпромисловомупромисловійпромисловомупромисловим
Знахіднийпромисловий, промисловогопромисловупромисловепромислові, промислових
Оруднийпромисловимпромисловоюпромисловимпромисловими
Місцевийна/у промисловому, промисловімна/у промисловійна/у промисловому, промисловімна/у промислових

промисловий Кількість літер у слові

Кількість літерКількість голоснихКількість приголосних
1147

промисловий в англійській розкладці - ghjvbckjdbq

Цитати української літератури з використанням слова промисловий

"Недавня ще столиця Української Соціалістичної Республіки, великий промисловий центр України — Харків саме починав всій робочий день, хоч у людей десь це й була неділя."Багряний Іван Павлович - Сад Гетсиманський

"- Хай я в цю ж хвилину перетворюсь на антиречовину, якщо це не справжнiй промисловий центр! "Бабула Владимир - Планета трьох сонць