ПРИЄДНУВАТИСЯ

Значення приєднуватися це

ПРИЄ́ДНУВАТИСЯ, уюся, уєшся, недок., ПРИЄДНА́ТИСЯ, а́юся, а́єшся, док.

1. Підходити до кого-небудь, до гурту. Абдулаєв ходив із Моргуновим по розташуванню роти, відбирав бійців.. Викликані схоплювалися на ноги, приєднувалися до Абдулаєва (Тют., Вир, 1964, 493); Маленький школярик, босенький, з підкачаними штанями і з школярською торбинкою через плече, довго не міг приєднатися до гурту (Вас., І, 1959, 102); // З’являтися на додаток до чого-небудь. Свіжа рілля, чорна, мов вороняче крило, виблискувала проти сонця, і до неї приєднувались все нові й нові скиби (Цюпа, На.. ниві, 1958, 33); Він розумів: тепер судитися буде ще тяжче, бо до його позову може приєднатися позов про церковну землю, але й не судитися теж не можна (Стельмах, І, 1962, 358); Зараз до цього почуття приєднались і гордість за подругу, однокласницю, і радість (Донч., V, 1957, 334); // Сполучатися з чим-небудь.

2. Починати брати участь у тому, що роблять інші. Клим забував про наказ Малини — сидіти в траншеї [санітарного] взводу — і приєднувався до бійців, які атакували ворога (Грим., Кавалер.., 1955, 338); Ті, що сиділи ближче до дверей, повернулись спиною до тіла [покійника], готові приєднатись до гри (Коцюб., II, 1955, 353); Тим часом по батареях вибухнули пісні. З якою охотою приєднався б до них Барабаш! (Сміл., Зустрічі, 1936, 65); // Вступати до складу якого-небудь товариства, організації і т. ін. Навесні 1847 р. Маркс і Енгельс приєдналися до таємного пропагандистського товариства: «Союзу комуністів».. (Ленін, 26, 1972, 42); // Переходити на чийсь бік у своїх думках, переконаннях, діях, виявляти свою згоду з ким-, чим-небудь. Навіть далекий від поетичних розчуленостей Дробаха і той змушений був приєднатись до Степуриних міркувань.Справді, тут що не хата, то окрема індивідуальність,говорив він (Гончар, Людина.., 1960, 88); // у сполуч. із сл. голос, сміх і т. ін. Починати звучати разом з тим, який звучить. До голосіння Козубихи приєднався ще один голос (Юхвід, Оля, 1959, 127); — Отак я хочу бачити свою леваду, бо вона мені мила,засміявся вчитель, а вже згодом до його сміху приєднався і Давидів (Стельмах, І, 1962, 142).

Приє́днуватися до слів чиїх — бути згодним з чиїмись словами, бути однієї думки з ким-небудь. Я, старий моряк, приєднуюсь до слів попереднього оратора (Ю. Янов., II, 1958, 100).

3. Те саме, що прилуча́тися 3. Він.. захопився блиском та багатством європейської культури, правда, більше зовнішньої, і вважав своїм обов’язком, обов’язком освіченої людини, приєднатись до неї або, щонайменше, не цуратись її (Коцюб., II, 1955, 135).

Словник української мови: в 11 тт. / АН УРСР. Інститут мовознавства; за ред. І. К. Білодіда. — К.: Наукова думка, 1970—1980.— Т. 8. — С. 609.

приєднуватися Переклад слова

Переклад на англійську
Translate
Переклад на російську
Перевод
joinприсоединяться

приєднуватися Транслітерація слова

Паспортна транслітераціяГеографічна транслітераціяАмериканська транслітерація
pryiednuvatysiapryiednuvatysiapryyednuvatysya

приєднуватися Рід - дієслово, недоконаний вид

приєднуватися Словоформи слова

ТЕПЕРІШНІЙ ЧАС
ОДНИНАМНОЖИНА
1 особаприєднуюсяприєднуємося
2 особаприєднуєшсяприєднуєтеся
3 особаприєднуєтьсяприєднуються
МАЙБУТНІЙ ЧАС
ОДНИНАМНОЖИНА
1 особаприєднуватимусяприєднуватимемося
2 особаприєднуватимешсяприєднуватиметеся
3 особаприєднуватиметьсяприєднуватимуться
МИНУЛИЙ ЧАС
ОДНИНАМНОЖИНА
Чоловічий рідприєднувавсяприєднувалися
Жіночий рідприєднувалася
Середній рідприєднувалося
НАКАЗОВИЙ СПОСІБ
ОДНИНАМНОЖИНА
1 особа приєднуймося
2 особаприєднуйсяприєднуйтеся
ДІЄПРИСЛІВНИК
Теперішній часприєднуючись
Минулий часприєднувавшись

приєднуватися Кількість літер у слові

Кількість літерКількість голоснихКількість приголосних
1367

приєднуватися в англійській розкладці - ghb'lyedfnbcz

Цитати української літератури з використанням слова приєднуватися

"Чесно кажучи, менi теж хотiлося побути з ними, але батько чомусь не бажав приєднуватися до цього товариства i сказав: "Давай вiдпочиватимемо сьогоднi удвох, у них своя компанiя, у нас своя"Сушинский Богдан - Рiка далеких мандрiв

"Ігор якусь мить вагався — він не любив приєднуватися до чужих глузувань, він любив починати сам"Нестайко Всеволод Зіновійович - Загадка старого клоуна

"Iгор якусь мить вагався - вiн не любив приєднуватися до чужих глузувань, вiн любив починати сам"Нестайко В - Загадка старого клоуна

"Проте дід Кудьма і не думав приєднуватися до хлопців"Рутківський Володимир Григорович - Джури козака Швайки