ПРЕДСТАВЛЯТИ

Значення представляти це

ПРЕДСТАВЛЯ́ТИ, я́ю, я́єш, недок., ПРЕДСТА́ВИТИ, влю, виш; мн. предста́влять; док., перех., книжн.

1. кого кому, також із сл. одне одному, одного одному. Знайомлячи з кимось, називати чи характеризувати кого-небудь; рекомендувати. — Моя сестріниця..,сказала пані Дреліхова, представляючи графові Регіну (Фр., VI, 1951, 234); Олена, яка в присутності Ореста Білинського пожвавішала, представляла йому кожну дочку багатослівно, наче конферансьє (Вільде, Сестри.., 1958, 316); —Я вас не представляю одне одному,озвався по паузі Федір Іванович,бо ви вже знайомі (Головко, II, 1957, 582); [Анна:] Дозвольте вам, моє шановне панство, представити сеньйора де-Маранья, маркіза де-Теноріо (Л. Укр., III, 1952, 403); Після того, як Вихор вивів його з оточення під Одесою і представив контр-адміралу Багрову, хлопця лишили при штабі (Кучер, Чорноморці, 1956, 266).

2. тільки недок. Бути представником кого-, чого-небудь, заступати кого-небудь, діючи за його дорученням, від його імені, захищаючи чиїсь інтереси, здійснюючи чиюсь волю; репрезентувати. [Романюк:] Надіє, що з тобою? Представляєш інтелігенцію нашого села, а так неввічливо розмовляєш з керівництвом (Корн., II, 1955, 202); Селянин, безсумнівно, дістав можливість більш безпосередніх стосунків з Радянською владою, звертаючись до тов. Калініна, який представляє в своїй особі найвищу владу Радянської республіки (Ленін, 39, 1973, 294); Центральний Комітет представляє КПРС у зносинах з іншими партіями (Статут КПРС, 1971, 33); // Бути виразником, еквівалентом чогось. Коли, з одного боку, гроші представляють проданий товар, то, з другого боку, вони представляють товари, які можна купити (Маркс, Капітал, т. І, кн. І, 1952, 113); // із сл. інтереси. Діяти за дорученням когось, здійснювати чиюсь волю. Завдання партії захищати інтереси робітників і представляти інтереси всього робітничого руху (Ленін, 2, 1969, 98).

3. Показувати, зображувати кого-, що-небудь у творах літератури, мистецтва, у розповіді, усній або писемній характеристиці. Легше було б, якби Ви справді були таким «неуязвимым», яким представляли Вас тоді Труш і Ганкевич (Л. Укр., V, 1956, 434); Українські буржуазні націоналісти намагалися представити Шевченка ворогом російського народу (Рильський, X, 1962, 30); Представив Рильський [у перекладі] українським читачам і зразок флегматичних роздумів про мізерність життя символіста А. Реньє (Рад. літ-во, 8, 1971, 55); // тільки недок., розм. Наслідуючи чиїсь манери, зовнішність, мову і т. ін., зображувати, удавати, відтворювати кого-, що-небудь. Дуже було смішно, як один слон представляв пана в ресторані, другий кухаря в білій шапці і хвартусі (Л. Укр., V, 1956, 48); Вчора провели ми вечір у Горького і сміялися весь час, як Гінцбург представляв нам цирк (Коцюб., III, 1956, 327); Діти розділилися на дві частини під ковалишиною хатою: дівчата під вікнами представляли одну телефонічну [телефонну] станцію, а хлопці на пару сот кроків далі другу (Ков., Світ.., 1960, 103).

4. до чого, на що. Порушувати питання про нагороду чи підвищення по службі, на посаді. — Потис мені командир руку і каже: «Спасибі тобі, Охріме Сазоновичу, за службу. Представляю тебе до нагороди». І правда — нагородили мене медаллю (Тют., Вир, 1964, 261); [Василина Макарівна:] Дуже хоче [Мар’яна] Героя одержати. [Бондар:] А чого ж, Мар’янко! Заслужиш — представимо… (Зар., Антеї, 1961, 34); — Водолаза представте на Героя! — крикнув, повернувши голову до Шумакова, Зотов. — Орел! (Голов., Тополя.., 1965, 394).

Словник української мови: в 11 тт. / АН УРСР. Інститут мовознавства; за ред. І. К. Білодіда. — К.: Наукова думка, 1970—1980.— Т. 8. — С. 529.

представляти Переклад слова

Переклад на англійську
Translate
Переклад на російську
Перевод
imagineпредставлять

представляти Транслітерація слова

Паспортна транслітераціяГеографічна транслітераціяАмериканська транслітерація
predstavliatypredstavliatypredstavlyaty

представляти Рід - дієслово, недоконаний вид

представляти Словоформи слова

ТЕПЕРІШНІЙ ЧАС
ОДНИНАМНОЖИНА
1 особапредставляюпредставляємо
2 особапредставляєшпредставляєте
3 особапредставляєпредставляють
МАЙБУТНІЙ ЧАС
ОДНИНАМНОЖИНА
1 особапредставлятимупредставлятимемо
2 особапредставлятимешпредставлятимете
3 особапредставлятимепредставлятимуть
МИНУЛИЙ ЧАС
ОДНИНАМНОЖИНА
Чоловічий рідпредставлявпредставляли
Жіночий рідпредставляла
Середній рідпредставляло
НАКАЗОВИЙ СПОСІБ
ОДНИНАМНОЖИНА
1 особа представляймо
2 особапредставляйпредставляйте
ДІЄПРИСЛІВНИК
Теперішній часпредставляючи
Минулий часпредставлявши

представляти Кількість літер у слові

Кількість літерКількість голоснихКількість приголосних
1248

представляти в англійській розкладці - ghtlcnfdkznb

Цитати української літератури з використанням слова представляти

"Всі вклонилися, і Аксак став представляти ясновельможному гостей, аж дійшов до Конашевича:"Чайковський Андрій Якович - Сагайдачний

"З’явилися довжелезні анкети, і треба, заповнюючи їх, представляти посвідки"Барка Василь Костянтинович - Жовтий князь

"Для того література повинна, на їх думку, представляти людей вищих, ідеальних, таких, якими повинні бути всі"Коцюбинський Михайло Михайлович - Іван Франко

"І хоч не дивина тепер на седищах почути: той на Асуані, той в Афганістані, однак Віруньці здається, що тільки її Іванові випала така честь — українських металургів десь аж у Бхілаї представляти, в тому жаркому штаті Мадх’я-Прадеш…"Гончар Олесь Терентійович - Собор