ОСВІТНІЙ

Значення освітній це

ОСВІ́ТНІЙ, я, є.

1. Стос. до освіти. Учительська армія повинна поставити собі гігантські освітні завдання і насамперед повинна стати головною армією соціалістичної освіти (Ленін, 36, 1973, 397); Задумує [І. Франко ] цілий цикл новел, в яких хоче списати всі боки життя простого люду й інтелігенції: відносини економічні, освітні, юридичні, політичні і т. ін. (Коцюб., III, 1956, 33); Їхав до інституту в тій надії, що там поповню свій багаж освітній (Вас., IV, 1960, 43); // Який поширює освіту, знання. Не було [в Дрогобичі].. ані одної публічної бібліотеки, ані одного освітнього товариства (Фр., IV, 1950, 240).

Осві́тній ценз — рівень освіти, що визначається закінченням якого-небудь навчального закладу, а також права, які він дає. Освітній ценз для сина вона вигорьовувала безсонними ночами над шитвом (Смолич, Мир.., 1958, 30).

2. заст., рідко. Освічений (див. осві́чений2 1). Не голосна ти, вбога бандуро, Подруго люба тюрми! Люди освітні вчують похмуро, — Їх не привернемо ми (Граб., І, 1959, 98).

Словник української мови: в 11 тт. / АН УРСР. Інститут мовознавства; за ред. І. К. Білодіда. — К.: Наукова думка, 1970—1980.— Т. 5. — С. 756.

освітній Переклад слова

Переклад на англійську
Translate
Переклад на російську
Перевод
educationalобразовательный

освітній Транслітерація слова

Паспортна транслітераціяГеографічна транслітераціяАмериканська транслітерація
osvitniiosvitniiosvitniy

освітній Рід - прикметник

освітній Словоформи слова

Називнийосвітнійосвітняосвітнєосвітні
Родовийосвітньогоосвітньоїосвітньогоосвітніх
Давальнийосвітньомуосвітнійосвітньомуосвітнім
Знахіднийосвітній, освітньогоосвітнюосвітнєосвітні, освітніх
Оруднийосвітнімосвітньоюосвітнімосвітніми
Місцевийна/у освітньому, освітнімна/у освітнійна/у освітньому, освітнімна/у освітніх

освітній Кількість літер у слові

Кількість літерКількість голоснихКількість приголосних
835

освітній в англійській розкладці - jcdsnysq

Цитати української літератури з використанням слова освітній

"Невідомо, яке призначення мала ця простора зала? Може, тут жив учений-селеніт, можливо, містилася школа, музей чи якийсь інший освітній заклад, — але вся стіна його, що утворювала собою правильне коло, була вкрита картинами з кольорових мінералів"Бережний Василь Павлович - В зоряні світи