НАРЕЧЕНИЙ

Значення наречений це

НАРЕ́ЧЕ́НИЙ, а, е, заст. Дієпр. пас. мин. ч. до наректи́ 3. Вітаю Вас, Остапе милий, В миру наречений Павлом! Я тисну руку Вам щосили І перед Вами б’ю чолом (Рильський, III, 1961, 92).

НАРЕЧЕ́НИЙ, а, е.

1. Те саме, що на́званий.

Нарече́на дочка́ — те саме, що На́звана дочка́ (до́ня) (див. на́званий); Нарече́на ма́ти — те саме, що На́звана мати (див. на́званий); Нарече́на сестра́ — те саме, що На́звана сестра́ (див. на́званий); Нарече́ний ба́тько — те саме, що На́званий ба́тько (див. на́званий). — Мамо, ви знаєте, хто це до нас завітав? ..Це дочка.. мого нареченого батька (Крот., Сини.., 1948, 169); Нарече́ний брат — те саме, що На́званий брат (див. на́званий). Невеличка хата сторожа побудована заходом В. Г. Шевченка, нареченого брата поета (Коцюб., III, 1956, 45); Нарече́ний син — те саме, що На́званий син (див. на́званий).

2. у знач. ім. нарече́ний, ного, ч.; нарече́на, ної, ж. Чоловік (жінка) стосовно до того, з ким має одружитися. [Анна:] Хто він такий, сей прехороший лицар? [Долорес:] Мій наречений (Л. Укр., III, 1952, 330); — Батько мій працював у депо, а наречений їздив машиністом (Ю. Янов., II, 1954, 76); Наречена мала прийти просто до панотця (Фр., VIII, 1952, 53); * У порівн. Осяяні місячним світлом дерева стояли в цвіту, як наречені в чеканні женихів (Довж., І, 1958, 488).

3. у знач. ім. нарече́ні, них, мн. Чоловік і жінка, які збираються одружуватися. Віталій і Надя вирішили, що вони наречені (Смолич, II, 1958, 116); Він привітався, підійшов до наречених, поздоровив їх (Собко, Біле полум’я, 1952, 89).

Словник української мови: в 11 тт. / АН УРСР. Інститут мовознавства; за ред. І. К. Білодіда. — К.: Наукова думка, 1970—1980.— Т. 5. — С. 169.

Наре́чений, а, е. Нареченный. Робимо вкупі, молотимо і в гаях рубаємо з нареченим тестем. Г. Барв. 178. Вийди, мати, з хати, познавати дитяти: вчора було наречене, а тепер повінчане. Мет. 171. Наречена. Невѣста. наречений. Женихъ. А ось і моя наречена! сказав Сомко, обернувшись до Лесі. К. ЧР. 103.

Словарь української мови: в 4-х тт. / За ред. Б. Грінченка. — К., 1907—1909.— Т. 2. — С. 515.

нарече́ний (ж. нарече́на) — чоло­вік (жінка) стосовно того, з ким має одружитися; нарече́ні — чоловікі жінка, які збираються одружити­ся або беруть шлюб; молоді́ (див.).

Жайворонок В. В. Знаки української етнокультури: Словник-довідник. — К.: Довіра, 2006.— С. 385-386.

наречений Переклад слова

Переклад на англійську
Translate
Переклад на російську
Перевод
the groomжених

наречений Транслітерація слова

Паспортна транслітераціяГеографічна транслітераціяАмериканська транслітерація
narechenyinarechenyinarechenyy

наречений Рід - дієприкметник,іменник, чоловічий рід, істота,прикметник

наречений Словоформи слова

Називнийнареченийнареченанаречененаречені
Родовийнареченогонареченоїнареченогонаречених
Давальнийнареченомунареченійнареченомунареченим
Знахіднийнареченийнареченунаречененаречені
Оруднийнареченимнареченоюнареченимнареченими
Місцевийна/у нареченому, нареченімна/у нареченійна/у нареченому, нареченімна/у наречених

наречений Кількість літер у слові

Кількість літерКількість голоснихКількість приголосних
945

наречений в англійській розкладці - yfhtxtybq

Цитати української літератури з використанням слова наречений

"Ввійшли всі троє: Богдан, Вишата й роб, наречений Туткаєм."Білик Іван Іванович - Меч Арея

"Це була міс Крокі та її наречений — карлик Піня."Гаврош Олександр Дюлович - Неймовірні пригоди Івана Сили, найдужчої людини світу

"— Надю, наречений з’явився!"Бережний Василь Павлович - Гравіантена Івана Мудрого

"— …де був на посту ваш наречений, — докінчив Фраг"Бережний Василь Павлович - Археоскрипт

"Вацек, мiй наречений, i Януш, його приятель, пили й пили те пиво"Ненацки Збигнев - Новi пригоди Самоходика

"Уже після світличного обряду, на якому мали бути лише найближчі родаки, наречений князь Володимир Святославович, сидячи поряд з Ругнедою за довгим столом, де тепер зібралися всі весільні гості, з прикрістю думав про те, чого не минути."Білик Іван Іванович - Похорон богів

"— Хто ж тебе дома чекає? Мама? Тато? Наречений?"Гончар Олесь Терентійович - Прапороносці

"Оце ж бо так бував, коли до твоїх службових обов’язків долучається щось стороннє, до діла не стосовне, різні шури-мури та спільні прогулянки на мотоциклі! Наречений він їй чи хто, а тільки щосуботи можна бачити його мотоцикл під муром біля прохідної"Гончар Олесь Терентійович - Бригантина

"Часом їй згадується наречений, що так трагiчно загинув"Бережной Василий - Археоскрипт

"- Надю, наречений з'явився! "Бережной Василий - Гравiантена Iвана Мудрого