МАТЕРІАЛЬНИЙ

Значення матеріальний це

МАТЕРІА́ЛЬНИЙ, а, е.

1. Стос. до матерії (у 1 знач.); який існує незалежно від свідомості; протилежне духовний. Арістотель не мав сумніву в реальності матеріального світу (Вісник АН, 11, 1953, 29).

2. Який має відчутну форму; речовий, предметний. Лозунг повстання є лозунг розв’язання питання матеріальною силою, — а нею в сучасній європейській культурі буває лише військова сила (Ленін, 9, 1949, 327); Він має певний вплив і тут і за кордоном (за кордоном, може, більш матеріальний) (Л. Укр., V, 1956, 132); Матеріальна культура включає в себе: житло з його будівництвом та устаткуванням і домашньо-господарські заняття — одяг, харчування і зв’язані з цим народні звичаї (Нар. тв. та етн., 1, 1957, 87); Матеріальне виробництво.

3. Пов’язаний з володінням певною власністю, з прибутками, заробітком, грошима. Якщо у Полтаві вишукається таке місце, що з матеріального боку буде Вам підхоже, то сповіщу зараз Вас (Мирний, V, 1955, 422); Маєток хоч би й найбільший нікого не забезпечить ані від сумнівів, гризот і знесилля, ані навіть від матеріальної нужди (Фр., II, 1950, 308); Вивести світове господарство з царства протиріч у царство.. повної гармонії між працею, потребою і розподілом матеріальних благ (Еллан, II, 1958, 83); Матеріальний добробут; Матеріальна зацікавленість; Матеріальна допомога.

4. Прикм. до матеріа́л 1. Матеріальний кошторис; // Признач. для зберігання матеріалів. Матеріальний склад.

∆ Матеріа́льна части́на, спец. — технічне устаткування та засоби. Матеріальна частина артилеристів у всіх на очах. Кожному на кораблі видно, що і як вони роблять (Ткач, Крута хвиля, 1956, 119).

Словник української мови: в 11 тт. / АН УРСР. Інститут мовознавства; за ред. І. К. Білодіда. — К.: Наукова думка, 1970—1980.— Т. 4. — С. 646.

матеріальний Переклад слова

Переклад на англійську
Translate
Переклад на російську
Перевод
materialматериальный

матеріальний Транслітерація слова

Паспортна транслітераціяГеографічна транслітераціяАмериканська транслітерація
materialnyimaterial'nyimaterial'nyy

матеріальний Рід - прикметник

матеріальний Словоформи слова

Називнийматеріальнийматеріальнаматеріальнематеріальні
Родовийматеріальногоматеріальноїматеріальногоматеріальних
Давальнийматеріальномуматеріальнійматеріальномуматеріальним
Знахіднийматеріальний, матеріальногоматеріальнуматеріальнематеріальні, матеріальних
Оруднийматеріальнимматеріальноюматеріальнимматеріальними
Місцевийна/у матеріальному, матеріальнімна/у матеріальнійна/у матеріальному, матеріальнімна/у матеріальних

матеріальний Кількість літер у слові

Кількість літерКількість голоснихКількість приголосних
1256

матеріальний в англійській розкладці - vfnthsfkmybq

Цитати української літератури з використанням слова матеріальний

"Ґрунтом, як і скрізь, у більшости випадків є особистий, матеріальний інтерес"Винниченко Володимир Кирилович - Відродження Нації

"Все тут свідчило, що для господаря матеріальний бік життя мало що важить"Гончар Олесь Терентійович - Твоя зоря

"Словом, матеріальний стан мого героя нижче нормального, коли взяти до уваги бюджет нашого сучасного буржуа чи то курс червінця і особливо той факт, що Іван Іванович людина мало не з вищою освітою."Хвильовий Микола - Іван Іванович