ЛЕВ

Значення лев це

ЛЕВ1, а, ч.

1. Великий хижий звір родини котячих з короткою жовтою шерстю і довгою пишною гривою у самців. Рикаючи й трясучи головою. Спинився лев біля тебе близенько (Л. Укр., І, 1951, 333); Глянув ще Федько на нього: Знову листя рве з дерев! І рішив Федько: "Нічого, Хоч і страшно,— цап не лев!" (С. Ол., Вибр., 1959, 159); * У порівн. Як леви, боролись вони за народ. За правду народного діла (Олесь, Вибр., 1958, 64); // Скульптурне зображення цієї тварини. — Чи то правда, що там е такий лев, що з рота вода тече? (Н.-Лев., II, 1956, 330); // перен. Про дуже хоробру, безстрашну людину. Владко був, можна сказати, властивим левом теперішньої оборони (Фр., VI, 1951, 268)

2. перен., заст. і іроп. Людина, яка звертає на себе увагу модним одягом, манерами і т. ін. Ніде так не стрічають радо І ніжних балерин, і левів-співаків, Як у прокурених димами вояків (Рильський, Мости, 1948, 76).

∆ Морськи́й лев — науково неточна назва тварини родини ластоногих, яка водиться біля узбережжя Каліфорнії; Мураши́ний лев — комаха з прозорими крилами, зовні схожа на бабку, личинка якої живиться мурашками.

ЛЕВ2, а, ч.

1. Грошова одиниця в Болгарії. З 1 січня тут [у Болгарії] змінено масштаб цін, підвищено золотий вміст лева, пущено в обіг нові гроші (Рад. Укр., 4.1 1962, 4).

2. іст. Монета, яка була в обігу в давній Австрії, Бессарабії та на Поділлі. — В мене нема й грейцаря [крейцера], паноченьку, нема. Я би просила ласки божої та й вашої, чи ж би ви нас не запомогли хоть левом, а ми би відробили (Март., Тв., 1954, 40).

Словник української мови: в 11 тт. / АН УРСР. Інститут мовознавства; за ред. І. К. Білодіда. — К.: Наукова думка, 1970—1980.— Т. 4. — С. 458.

Лев, ва, м.

1) Левъ. Дома лев, а на війні тхір. Ном. № 4352.

2) Монета: а) 10 коп. Подол. и Бессар. г. б) австрійскій гульденъ. Федьк. І. 4. Гол. IV. 532. Ум. Левин. Песика б’ють, а левик боїться. Ном. № 3902.

Словарь української мови: в 4-х тт. / За ред. Б. Грінченка. — К., 1907—1909.— Т. 2. — С. 349.

Лев

1) одне з 12 сузір’їв зоді­аку; відповідно його астрологічний знак (символ), що припадає на 23 липня — 24 серпня;

2) (з малої літери; зменшено-пестливі ле́вко, ле́вик) великий хижий звір (казко­вий цар звірів; ще в П. Беринди зазначено: «Лев лютий, цар зві­рів») родини котячих із короткою жовтою шерстю і довгою пишною гривою у самців; (леви́ця — самка лева; левеня́— маля лева; зменше­но-пестливе — левеня́тко); побу­тує давній переказ-легенда про левицю, яка приводить мертве ле­веня, а батько-лев оживляє його своїм духом; цю легенду викорис­товували церковники як символ воскресіння; у народній афористиці — об’єкт іронічної метафори: «Дома — лев, а на війні тхір», «Лев — цар звірів, а боїться кома­рів», «Мертвого лева і заєць ску­бає», «Ставився, як лев, а згинув, як муха»; метафоризуються також і зменшені форми: «Бери, левко, хоч і глевко», «Бійся, левку, коли пса б’ють», «Був левиком, а став песиком».

Жайворонок В. В. Знаки української етнокультури: Словник-довідник. — К.: Довіра, 2006.— С. 330.

лев Переклад слова

Переклад на англійську
Translate
Переклад на російську
Перевод
lionлев

лев Транслітерація слова

Паспортна транслітераціяГеографічна транслітераціяАмериканська транслітерація
levlevlev

лев Рід - іменник, чоловічий рід, істота,чоловіче ім'я

лев Словоформи слова

Називнийлевлеви
Родовийлевалевів
Давальнийлевові, левулевам
Знахіднийлевалевів
Оруднийлевомлевами
Місцевийна/у левіна/у левах
Кличнийлевелеви

лев Кількість літер у слові

Кількість літерКількість голоснихКількість приголосних
312

лев в англійській розкладці - ktd

Цитати української літератури з використанням слова лев

"А сам думаю: «Невже оце Кукурузо ніколи в футбола більше не гулятиме? От бідний хлопець!» І так мені його жаль стало! Такий же він воротар добрий був! Справжній Лев Яшин міг з нього вирости."Нестайко Всеволод Зіновійович - Тореадори з Васюківки

"Лев Толстой і спробував знов років три назад завести народну мову в своїй народній драмі "Власть тьмы"."Нечуй-Левицький Іван Семенович - Українство на літературних позвах з Московщиною

"Прекрасный человек Лев Николаевич! А какие у него деточки, просто ангелы Божии, особенно Наташа"Шевченко Тарас Григорович - Близнецы

"Цим полком орудував Лев Меліосен; він мусив перетяти всі дороги, якими до Царягорода досі йшов хліб."Білик Іван Іванович - Похорон богів

"Хан наче лев, що готовий до стрибка, позирав за море, прислухаючись до стамбульської метушні"Іваничук Роман Іванович - Мальви (Яничари)

лев сей лютий, сей дракон крилатий"Куліш Пантелеймон Олександрович - Маруся Богуславка

"Я був уже зовсiм на краю загибелi, а коли почув, кинувся, як лев! "Жилинскайте Витауте - Подорож у Тандадрику

"Я глянув на того старого — і очам не вірю: Лев Миколайович Толстой"Шаповал Іван Максимович - В пошуках скарбів