ЛАБІРИНТ

Значення лабіринт це

ЛАБІРИ́НТ, у, ч.

1. За давньогрецькою легендою — палац із величезною кількістю приміщень і заплутаних ходів, що його збудував Дедал на острові Кріті.

2. чого та з означ. Дуже складне, заплутане розташування приміщень, переходів, доріг, алей у парку тощо. За нею [долиною] було видко цілі лабіринти невисоких скель (Н.-Лев., II, 1956, 409); І Алі, і Фатьма били тут людьми чужими, не знали стежок і легко могли заплутатися в їх лабіринті (Коцюб., І, 1955, 400); Солекопи знали тут кожну штольню, заплутаний підземний лабіринт (Скл., Карпати, II, 1954, 271); На кістках (українського народу].. викладалися ці нетрі, лабіринти, гроти [Софіївського парку] (Ле, Право.., 1957, 99); * У порівн. Спочатку я просто блукала в коридорі, мов в якомусь лабіринті (Вільде, Ті з Ковальської, 1947, 43).

3. перев. чого та з означ., перен. Складне, заплутане поєднання, переплетення чого-небудь. Зла недоля зіпхнула його на саме дно суспільного пекла, провела лабіринтом арештів, безглуздих допитів, страшних тюрем (Кол., Терен.., 1959, 374); // Про те, що важко збагнути, у чому важко розібратися. [Кай Летіцій:] Я не люблю таких процесів. Завжди темне дно буває в них — його й збагнути трудно, се хаос, лабіринт, а не процес (Л. Укр., II, 1951, 370); Мабуть, легше зварити найскладнішу швидкісну плавку, ніж продертися крізь складні лабіринти завдань на квадратні рівняння (Собко, Біле полум’я, 1952, 24).

4. анат. Внутрішня частина вуха, що виконує функції органа слуху й рівноваги. Заліз [довгоносик] в ушний лабіринт, добрався до ковадла з молоточком (Вишня, І, 1956, 420).

Словник української мови: в 11 тт. / АН УРСР. Інститут мовознавства; за ред. І. К. Білодіда. — К.: Наукова думка, 1970—1980.— Т. 4. — С. 427.

лабіринт Переклад слова

Переклад на англійську
Translate
Переклад на російську
Перевод
mazeлабиринт

лабіринт Транслітерація слова

Паспортна транслітераціяГеографічна транслітераціяАмериканська транслітерація
labiryntlabiryntlabirynt

лабіринт Рід - іменник, чоловічий рід, неістота

лабіринт Словоформи слова

Називнийлабіринтлабіринти
Родовийлабіринтулабіринтів
Давальнийлабіринтові, лабіринтулабіринтам
Знахіднийлабіринтлабіринти
Оруднийлабіринтомлабіринтами
Місцевийна/у лабіринтіна/у лабіринтах
Кличнийлабіринтелабіринти

лабіринт Кількість літер у слові

Кількість літерКількість голоснихКількість приголосних
835

лабіринт в англійській розкладці - kf,shbyn

Цитати української літератури з використанням слова лабіринт

"Останні промені сонця м’яко падали на воду, коли Кожух відштовхнувся від берега і спрямував каюк у зелений лабіринт плавнів…"Білий Дмитро Дмитрович - Басаврюк ХХ

"ТІЛЬКИ ТОЧНЕ ВИКОНАННЯ ЦІЄЇ НЕСКЛАДНОЇ ІНСТРУКЦІЇ ВРЯТУЄ ЗАЦІКАВЛЕНУ ОСОБУ ВІД МАРНИХ БЛУКАНЬ ПО ГОТЕЛЮ, ЩО ЯВЛЯЄ СОБОЮ НОВІТНІЙ ЛАБІРИНТ."Ячейкін Юрій Дмитрович - Народження АДАМа (Із спогадів штурмана Азимута)

"Він знав, що ситуації не зміниш докорами, і все ж дорікав собі, що так далеко зайшов у цей лабіринт"Бережний Василь Павлович - В зоряні світи

"А потім, коли виходили на вулицю, пірнавали в заплутаний лабіринт кривих вуличок і завулків великого міста й блукали доти, доки випадково не виходили на знайому магістраль"Білик Іван Іванович - Танго

"Меблі громадилися посеред кімнат, без усякого порядку, утворюючи якийсь таємничий лабіринт, по якому я гасав з нестримним клекочучим гиком: — Ги-ги!."Нестайко Всеволод Зіновійович - Загадка старого клоуна