ЗАСІДАТЕЛЬ

Значення засідатель це

ЗАСІДА́ТЕЛЬ, я, ч.

1. Виборний представник населення, який бере участь у розгляді судової справи. — Адже ж пан воєвода не розуміє по-нашому і судить нас не сам, а з нашими засідателями, тувимами (Тулуб, Людолови, II, 1957, 94).

Наро́дний засіда́тель — виборний представник трудящих, який бере участь у розгляді справ народним судом. У нашій країні правосуддя здійснюється судом у складі судді і двох народних засідателів (Рад. суд, 1951, 54); Прокурор і судді не зводили очей з Катрі. Тільки народний засідатель Іван Заруба зиркав на Катрю якось спідлоба (Кучер, Прощай.., 1957, 441).

2. Виборний представник для участі в роботі якої-небудь установи в дореволюційній Росії. [Виборний:] Я іду із дому. Випроводжав гостя: до мене заїжджав засідатель наш, пан Щипавка (Котл., II, 1953, 10); Па той день саме в село приїхав засідатель із писарем з волості (Григ., Вибр., 1959, 60).

Прися́жний засіда́тель — особа в буржуазному суді, що залучається до участі в розгляді справи і вирішенні питання про винність підсудного. З-поміж присяжних засідателів було два купці, власник друкарні і директор місцевої гімназії (Донч., III, 1956, 13).

Словник української мови: в 11 тт. / АН УРСР. Інститут мовознавства; за ред. І. К. Білодіда. — К.: Наукова думка, 1970—1980.— Т. 3. — С. 308.

Засіда́тель, ля, м. Засѣдатель. Вибрали мене в засідателі. Стор. І. 161.

Словарь української мови: в 4-х тт. / За ред. Б. Грінченка. — К., 1907—1909.— Т. 2. — С. 95.

засідатель Переклад слова

Переклад на англійську
Translate
Переклад на російську
Перевод
the assessorзаседатель

засідатель Транслітерація слова

Паспортна транслітераціяГеографічна транслітераціяАмериканська транслітерація
zasidatelzasidatel'zasidatel'

засідатель Рід - іменник, чоловічий рід, істота, однина і множина

засідатель Словоформи слова

Називнийзасідательзасідателі
Родовийзасідателязасідателів
Давальнийзасідателеві, засідателюзасідателям
Знахіднийзасідателязасідателів
Оруднийзасідателемзасідателями
Місцевийна/у засідателі, засідателевіна/у засідателях
Кличнийзасідателюзасідателі

засідатель Кількість літер у слові

Кількість літерКількість голоснихКількість приголосних
1045

засідатель в англійській розкладці - pfcslfntkm

Цитати української літератури з використанням слова засідатель

"— Ти все із своїм Бубликом не розв’яжешся? А це свавілля тобі не пече? Ти ж народний засідатель, нащо ми за тебе голоси віддавали?"Гончар Олесь Терентійович - Собор

"Непремений засідатель одпустив мене на малий срок з родителями повидаться… А тут бумаги про дворянство… то все з папінькою читали… А ти ж як поживаєш?"Карпенко-Карий Іван - Мартин Боруля

Засідатель утопився,"Руданський Степан Васильович - Становий

"Тут Христу довелось почути за воду таке, якого чув ні один засідатель за невідповідні діла"Довженко Олександр Петрович - Зачарована Десна