ГА

Значення га це

ГА1, част. пит., розм.

1. Уживається як відгук на звертання. — Василю! — обізвав його Грицько. — Га? — Ти не чув? — і він знову його перепитав (Мирний, IV, 1955, 25); — Іване! — Га? — Та рушай! Що ти там огинаєшся?! (Головко, II, 1957, 36).

2. Уживається як перепитування непочутого. — Чом не вечеряєш? — Га? — Вечеряти йди… (Коцюб., II, 1955, 27); — Дядьку-капітане! — гукає хтось з берега. — З середою вас! — Га? — З се-ре-до-ю! — Га? (Далеко, не чути за вітром). — З се-ре-до-о-о… (Гончар, Тронка, 1963, 150).

3. Уживається в кінці питальних речень як спонукання до відповіді. Бере [пані] сорочку в Насті, дивиться: — Та ти й не шила, мабуть, нічого, га? (Вовчок, І, 1955, 264); — А що ж ви мовчите, товаришу Шильман?.. Невже вас не обходить те, про що мовилось? Га? (Досв., Вибр., 1959, 192).

4. Уживається на початку або в кінці питальних речень для підкреслення обурення, здивування і т. ін. — Не знайшли чеснішого, прямішого чоловіка. Злодія одібрать, га? Ну й голови! (Мирний, IV, 1955, 215); [Нартал:] Га, мовчиш, мовчиш? Ага, я наступив тобі на горло? (Л. Укр., II, 1951, 432).

ГА2, виг. Уживається для вираження обурення, невдоволення, жаху і т. ін. (залежно від інтонації вислову). Весь цирк завмирав в напруженні.. [Вояк:] Га! Убив! (Л. Укр., II, 1951, 542); — Га! Фабрикант! Бач, як старається, щоб жінка ніжок не замочила (Коцюб., II, 1955, 33); — Нічого не второпаю. От голова., га? — вигукнув дідок чи то з подивом і захватом, чи в стані ущипливого презирства до себе (Довж., І, 1958, 459).

ГА3, невідм., ч. Скорочене позначення слова "гектар". Він носив постійно у своїй уяві цей план, який мріяв здійснити там, на Сході, де незчисленні тисячі не-скошених га сінокосу загибають даремне (Сміл., Зустрічі, 1936, 52).

Словник української мови: в 11 тт. / АН УРСР. Інститут мовознавства; за ред. І. К. Білодіда. — К.: Наукова думка, 1970—1980.— Т. 2. — С. 7.

га Переклад слова

Переклад на англійську
Translate
Переклад на російську
Перевод
haга

га Транслітерація слова

Паспортна транслітераціяГеографічна транслітераціяАмериканська транслітерація
hahaha

га Кількість літер у слові

Кількість літерКількість голоснихКількість приголосних
211

га в англійській розкладці - uf

Цитати української літератури з використанням слова га

"Га! Нехай рветься! Чим скорше, тим ліпше!"Кобилянська Ольга Юліанівна - Царівна

"Га, Василю Вiкторовичу? Пригадайте"Кашин Владимир - Кривавий блиск алмазiв

"Га! Хіба він не господар у своїй хаті! Проте Андрій плекав таємну надію, що все минеться якось і жінка не зачепить."Коцюбинський Михайло Михайлович - Fata morgana

"Га, вона вже знає, — стрілило їй нараз блискавкою через ум"Кобилянська Ольга Юліанівна - В неділю рано зілля копала...

"Га! Оці ось кішка, приміром, — вона виплоджує тільки по одному, та й то не кожен рік, бо якби вона плодилась так, як миші чи пацюки, то тигри б увесь світ давно поїли"Багряний Іван Павлович - Тигролови

"Га! Ось вона, квінтесенція епохи! Її дух, її геній у всій красі й величі"Багряний Іван Павлович - Людина біжить над прірвою