ВІДНОСИТИ

Значення відносити це

ВІДНО́СИТИ, о́шу, о́сиш, недок., ВІДНЕСТИ́, су́, се́ш; мин. ч. відні́с, несла́, ло́; мн. віднесли́; док., перех. 1. Несучи кого-, що-небудь, доставляти кудись або кому-небудь. Я щодня пишу і щодня сам одношу листи в поштову скриньку (Коцюб., III, 1955, 170); Легкий вітрець віяв прохолодою і відносив убік порох з дороги (Бойч., Молодість, 1949, 271); Я тебе, вірная, аж до хатиноньки Сам на руках однесу (Стар., Поет. тв., 1958, 31); Щасливий я не тим, що маю квіти, А тим, що є кому їх віднести! (Дмит., В обіймах сонця, 1958, 143).

2. Повертати, віддавати комусь що-небудь позичене, тимчасово взяте. Нам з Мартою шкода було односити таку гарну книжку так скоро (Мирний, IV, 1955, 344); — Добридень вам, Мотре! А куди йдете? .. — До куми! Відношу борщ, що позичала (Коцюб., I, 1955, 41).

3. Захоплюючи щось своїм рухом, течією, переміщати вбік від чогось (про вітер, воду тощо). Вітер подихав проти неї і геть односив назад Катрин нестямний лемент (Мирний, IV, 1955, 305); І не відчула [Оля], як тиха, зрадлива течія почала непомітно відносити її вбік (Юхвід, Оля, 1959, 17); // безос. Дівчина.. знов налягла на жердину, і її одразу віднесло потоком далі (Гончар, Таврія.., 1957, 489); // перен. Стирати в пам’яті щось, приводити в забуття (про час). Час йде та йде, все далі та далі односить з-перед очей важкі часи її.. горя (Мирний, І, 1954, 231).

4. перен. Зараховувати кого-, що-небудь до якогось розряду, групи; пов’язувати з ким-, чим-небудь. Ніколи досі ті думки не чіпали мене глибоко, та й ніколи не відносив я їх до власної особи (Коцюб., I, 1955, 260); Чи можна до народної творчості віднести твори тої чи іншої людини, які не мають достатньо високої художньої цінності? (Вітч., 5, 1956, 165); // Пов’язувати з певним періодом часу. Відносити пам’ятку до XIV ст.

ВІДНОСИ́ТИ, ошу́, о́сиш, док. Закінчити носити. — Відносила вона вже своє, дитино!.. Вже більш не понесе! — з слізьми в очах каже жінка (Коцюб., I, 1955, 135).

Словник української мови: в 11 тт. / АН УРСР. Інститут мовознавства; за ред. І. К. Білодіда. — К.: Наукова думка, 1970—1980.— Т. 1. — С. 612.

Відносити, шу, сиш, сов. в. віднести, су, сеш, гл. Относить, отнести. Звелів царь віднести дітей у церкву на ніч. Чуб. Я приносив, а відносити тобі вже черга. Чуб.

Словарь української мови: в 4-х тт. / За ред. Б. Грінченка. — К., 1907—1909.— Т. 1. — С. 221.

відносити Синоніми слова

зараховувати що до чогось, пов'язувати, прив'язувати, (штучно) пришивати, прищіпати, книжн. асоціювати, пришивати білими нитками, (з місця на місце) відносити, розм. затаскувати

відносити Переклад слова

Переклад на англійську
Translate
Переклад на російську
Перевод
includeотносить

відносити Транслітерація слова

Паспортна транслітераціяГеографічна транслітераціяАмериканська транслітерація
vidnosytyvidnosytyvidnosyty

відносити Рід - дієслово, недоконаний вид

відносити Словоформи слова

ТЕПЕРІШНІЙ ЧАС
ОДНИНАМНОЖИНА
1 особавідношувідносимо
2 особавідносишвідносите
3 особавідноситьвідносять
МАЙБУТНІЙ ЧАС
ОДНИНАМНОЖИНА
1 особавідноситимувідноситимемо
2 особавідноситимешвідноситимете
3 особавідноситимевідноситимуть
МИНУЛИЙ ЧАС
ОДНИНАМНОЖИНА
Чоловічий рідвідносиввідносили
Жіночий рідвідносила
Середній рідвідносило
НАКАЗОВИЙ СПОСІБ
ОДНИНАМНОЖИНА
1 особа відносьмо
2 особавідносьвідносьте
ДІЄПРИСЛІВНИК
Теперішній часвідносячи
Минулий часвідносивши

відносити Кількість літер у слові

Кількість літерКількість голоснихКількість приголосних
945

відносити в англійській розкладці - dslyjcbnb

Цитати української літератури з використанням слова відносити

"Вже з самого сформулювання тих задач, які поперед усього, по моїй думці, має перед собою літературний критик, можна побачити, до якої наукової галузі мусимо відносити його роботу і яким науковим методом він мусить послугуватися"Франко Іван Якович - Із секретів поетичної творчості

"Івоніка мав аж по обіді вернути, а вона сама не мала часу відносити їм харч."Кобилянська Ольга Юліанівна - Земля

"Всю свою здобич євнухи мали відносити до свого повелителя кизляр-аги"Загребельний Павло Архипович - Роксолана

"Раптом Володя відчув, як пліт повернуло й почало відносити на середину"Чабанівський Михайло Іванович - «Акванавти» або «Золота жила»

"У всякому разі куркуля треба завжди виділяти й відносити до потенціального буржуа."Хвильовий Микола - Думки проти течії