ВИВІД

Значення вивід це

ВИ́ВІД, ч. 1. род. воду. Дія за знач. ви́вести 5, 9 і ви́вестися 2. Вага гусенят при виводі становить 85-90 гр. (Птахівн., 1955, 43); Боброва сім’я складається з пари старих звірів, молодняка виводу минулого року і малих бобренят (Наука.., 8, 1959, 35).

2. род. воду, заст. Переселення кріпаків, селян в інший маєток або на інші землі. — Що ж тепер діяти? — Піти зараз же по людях, щоб ніхто не дав згоди на вивід! Щоб ніхто не поклав руки чи хрестика на панські папери… (Стельмах, І, 1962, 242).

3. род. воду. Те саме, що ви́водок. * Образно. [Василина:] Що це в тебе мати чарівниця яка чи відьма?.. Дивись, що вигадала вражого виводу дитина! (Вас., III, 1960, 59).

4. род. вода. Комин до димаря на даху. З високих виводів [заводу] завжди валували стовпи чорного смердючого диму (Н.-Лев., II, 1956, 207); Обійшов [Гринько] горище, надибав сушені груші, взяв скілька штук і почав гризти. Сів під виводом і став марити далі (Вас., Вибр., 1954, 118).

5. род. воду, техн. Провід, пристрій, який виходить звідки-небудь або який виводить що-небудь назовні. Катод оточено анодом — металевим циліндриком, що не дотикається ні до катода, ні до його виводів (Осн. радіотехн., 1957, 8).

Словник української мови: в 11 тт. / АН УРСР. Інститут мовознавства; за ред. І. К. Білодіда. — К.: Наукова думка, 1970—1980.— Т. 1. — С. 364.

Вивід, воду, м.

1) Выводъ.

2) Выводъ, выводка, рожденіе (о птицахъ); выводокъ; родъ. Він кидає на землю свої яйця, щоб грілися в піску на вивод. К. Іов. 89. Торік вивід був лучний. Увесь вивід вовчий. Сучого виводу. Ном. № 3548.

3) Первое посѣщеніе церкви женщиною черезъ шесть недѣль послѣ рожденія ею ребенка для полученія очистительной молитвы. Такъ называется также и самая молитва. На вікні требник лежав з хрестом, в патрахіль замотаний. О. Гервасій в йому, було, з кропилом ходить, вивід читає, ходить сповідати. Сл. Л. 110.

4) Посѣщеніе новобрачною церкви въ понедѣльникъ послѣ брачной ночи для полученія молитвы. О. 1862. IV. 37; 1862. IX. 52; 1861. X. Св. 48.

5) Печная труба въ сѣняхъ и на крышѣ. Чуб. VII. 381. Біжи в сіни до верха під вивід. Грин. II. 323. Дим стелеться з вивода. Грин. І. 254.

6) Полоса узора, вышитая вдоль рукава или пазухи рубахи. На сорочці у його гарний вивід, — наче змальовано з чого. Екатер. у. Пошила рукава з виводами. Славян. у.

Словарь української мови: в 4-х тт. / За ред. Б. Грінченка. — К., 1907—1909.— Т. 1. — С. 149.

вивід Переклад слова

Переклад на англійську
Translate
Переклад на російську
Перевод
conclusionвывод

вивід Транслітерація слова

Паспортна транслітераціяГеографічна транслітераціяАмериканська транслітерація
vyvidvyvidvyvid

вивід Рід - іменник, чоловічий рід, неістота

вивід Словоформи слова

Називнийвивідвиводи
Родовийвиводувиводів
Давальнийвиводові, виводувиводам
Знахіднийвивідвиводи
Оруднийвиводомвиводами
Місцевийна/у виводіна/у виводах
Кличнийвиводевиводи

вивід Кількість літер у слові

Кількість літерКількість голоснихКількість приголосних
523

вивід в англійській розкладці - dbdsl

Цитати української літератури з використанням слова вивід

"Серед лісу заманячила корчма, прикрита білим товстим шаром м’якого снігу, зачорнів вивід на покрівлі, зачорніли вікна, неначе темні плями"Нечуй-Левицький Іван Семенович - Старосвітські батюшки та матушки

"Взяла Настя вивід і, почекавши, поки земля прочахне, подалась з дитиною в город відвідати Гната, що сидів у тюрмі, очікуючи суда."Коцюбинський Михайло Михайлович - На віру

"Одна баба розказувала, що бачила на свої очі, як огняний змій упав у вивід над Джериною хатою"Нечуй-Левицький Іван Семенович - Микола Джеря

"Вони добре знали про чвари й незгоди між князями, й сей вивід у спину примусив їх повернути назад"Білик Іван Іванович - Меч Арея

"Дим йшов у вивід і заплутувався сивими клубками в густій ліщині та бруслині"Нечуй-Левицький Іван Семенович - Князь Єремія Вишневецький

"І цілком натурально, що на підставі таких невблаганих арґументів вивід робився такий:"Винниченко Володимир Кирилович - Відродження Нації

"Усе, що там сказано, усе є вивід з попередніх і вже доволі давніх научних праць, з полемічних статей по історії, етнографії і язику України"Нечуй-Левицький Іван Семенович - Українство на літературних позвах з Московщиною