БІЛЬШЕ

Значення більше це

БІ́ЛЬШЕ, рідше БІЛЬШ, присл.

1. Вищ. ст. до бага́то 2. А люди йшли на панщину, усе більш та більш їх збиралось (Вовчок, І, 1955, 174); — Знов подумала: ..що буде — те й буде! Більше, кажуть, копи лиха не буде (Мирний, І, 1954, 73).

◊ Більш за все; Більш усьо́го; Бі́льше всьо́го — найбільше. Тут [на ярмарку].. більш усього купчиться молодиць коло сковород, мисок та глечиків (Вовчок, VI, 1956, 230); Більш-ме́нш — приблизно, в якійсь мірі, якоюсь мірою. Весь час, як повернув з Криворівні, працюю щодня більш-менш правильно (Коцюб., III, 1956, 400); Бі́льше (більш) нічо́го — та й усе, та й годі, і тільки. А довелось на чужині Тілько сльози лити! Більш нічого (Шевч., II, 1953, 106); Бі́льше (більш) то́го, що… — скоріше (швидше, ймовірніше), що… Після свят не знаю, чи будемо в Києві, більш того, що ні (Л. Укр.. V, 1956, 136); Ні більш, ні менш [як…] — саме, якраз так; так само, як… [Жірондист:] Ідея — вічна. [Монтаньяр:] Як і ваше тіло, ні більш, ні менш (Л. Укр., II, 1951, 166).

2. Уживається в реченнях із запереченням не у знач. далі, надалі, потім, після цього, вже і т. ін. Лукина мала надію, що мати не буде більш говорити про тих багатирів (Н.-Лев., III, 1956, 331); Тут вже ніколи не ступить більше моя нога (Коцюб., II, 1955, 267).

3. Переважно, здебільшого. В лимані ловилась риба більше дністрова (Н.-Лев., II, 1956, 223); Мені зима було теж так розстроїла здоров’я, що я вже й по світі не могла ходити, а все більш лежала (Л. Укр., V, 1956, 138).

4. тільки більш. Уживається у складених формах вищ. ст. прикм. і присл. З’являється Острожин.., рухи ще більш несамовиті (Л. Укр., II, 1951, 82); Скоро напишу тобі більш детально про своє життя і його умови (Коцюб., III, 1956, 307).

Словник української мови: в 11 тт. / АН УРСР. Інститут мовознавства; за ред. І. К. Білодіда. — К.: Наукова думка, 1970—1980.— Т. 1. — С. 186.

Більше сравн. ст. отъ нар. Багато. Больше. Більше Бог має, як роздав. Ном. № 58., Ум. Більшенько.

Словарь української мови: в 4-х тт. / За ред. Б. Грінченка. — К., 1907—1909.— Т. 1. — С. 68.

більше Синоніми слова

(вищ. ст. до багато) р. більш, дужче, гірше, сильніше

більше Переклад слова

Переклад на англійську
Translate
Переклад на російську
Перевод
moreбольше

більше Транслітерація слова

Паспортна транслітераціяГеографічна транслітераціяАмериканська транслітерація
bilshebil'shebil'she

більше Рід - прислівник,прикметник

більше Кількість літер у слові

Кількість літерКількість голоснихКількість приголосних
623

більше в англійській розкладці - ,skmit

Цитати української літератури з використанням слова більше

"Нічого більше не казав і не питав"Вовчок Марко - Три долі

"Се тільки слово, коротеньке, в шість літер,— і більше нічого"Коцюбинський Михайло Михайлович - Дебют

"Чим ближче було до Едінбурга, тим більше насуплювався Ростислав"Бережний Василь Павлович - Дарунки Шамбали

"— Скільки, скажім, має метрів п’ятиповерховий будинок? Мабуть, не більше, як метрів 40? Тоді що ж це виходить? Виходить, що ми зараз спустимось на таку глибину, яка рівняється мало не 4-м один на одного поставленим п’ятиповерховим будинкам?»"Хвильовий Микола - Майбутні шахтарі

"Що ти згубив, не знайдеш більше,"Антонич Богдан-Ігор Васильович - Коло змін

"Зробите так — вони незадоволені, зробите інакше — вони ще більше незадоволені"Хвильовий Микола - Мисливські оповідання добродія Степчука

"Більше року пролежав у палаті хірургічного відділення і вже не спромігся зібрати докупи й половини її"Гончар Олесь Терентійович - Крапля крові

"— Я хочу тебе бачити! — якомога більше нетерплячості й палкості."Андрухович Юрій Ігорович - Московіада

"Тим більше Шарапової, що вчителька веде зараз і лікбез"Хвильовий Микола - По Барвінківському району

"А коли відчув безпристрасність, тоді знову повернувся до людей, тим більше, що був звішений від бога, що йому належить звершити"Вишенський Іван - Писання, яке зветься «Видовище мислене»…