БЕРЕСТ

Значення берест це

БЕ́РЕСТ1, а, ч. Листяне, дерево з коричнево-сірою корою і овальними, на кінці загостреними листками, яке використовують для живоплотів та захисних лісонасаджень. А що, як присядем Отутечки під берестом Та трохи спочинем! (Шевч., І, 1951, 305); Дедалі все більше густішав ліс. Дуби відступали перед навалою широколистих кленів і осик, берестів і густого ліщинника (Донч., III, 1956, 74); * У порівн. Не було в селі парубка над Максимишиного Лукина. Високий, стрункий, як берест (Кобр., Вибр., 1954, 190).

БЕ́РЕСТ2, у, ч. Кора, луб берези. Як матеріал для письма в древній Русі застосовувався пергамент, тобто особливим способом оброблена шкіра.., а також берест (кора берези) (Іст. УРСР, І, 1953, 78).

Словник української мови: в 11 тт. / АН УРСР. Інститут мовознавства; за ред. І. К. Білодіда. — К.: Наукова думка, 1970—1980.— Т. 1. — С. 160.

Берест, та, м.

1) Берестъ, Ulmus campestris L. ЗЮЗО. I. 140.

2) — білий = береза, Betula alba. Вх. Лем. 392.

3) Верхняя кора березы, годная для гонки дегтя. Березовий берест. Н. Вол. у. Ум. Бересток, берестонько, бересточок. Проїхав козак лугом берегом, прив’язав коня до берестонька. Мет. Ув. Берестище, берестяна.

Словарь української мови: в 4-х тт. / За ред. Б. Грінченка. — К., 1907—1909.— Т. 1. — С. 52.

берест Переклад слова

Переклад на англійську
Translate
Переклад на російську
Перевод
Berestберест

берест Транслітерація слова

Паспортна транслітераціяГеографічна транслітераціяАмериканська транслітерація
berestberestberest

берест Рід - іменник, чоловічий рід, неістота,іменник, чоловічий рід, неістота

берест Словоформи слова

Називнийберестберести
Родовийберестаберестів
Давальнийберестові, берестуберестам
Знахіднийберестберести
Оруднийберестомберестами
Місцевийна/у берестіна/у берестах
Кличнийберестеберести

берест Кількість літер у слові

Кількість літерКількість голоснихКількість приголосних
624

берест в англійській розкладці - ,thtcn

Цитати української літератури з використанням слова берест

"Сашко скинув на сніг кожушину, хукнув у долоні, ще раз оглянувся, поліз на берест"Вінграновський Микола Степанович - Сіроманець

"Біля самісінької повітки росте товстелезний берест, а йому, бач, драбину подавай! Хлопець обхопив дерево руками й ногами і швидко поліз угору"Бережний Василь Павлович - ДЕМ’ЯНКО ДЕРЕВ’ЯНКО, або ПРИГОДИ ЕЛЕКТРОННОГО ХЛОПЧИКА

"До нього ми приклали сухого бересту, подмухали навперемiнку, берест затрiщав, задимiвся i спалахнув"Стельмах Михайло Панасович - Гуси-лебеді летять…

"Рослинність у Базавлузі така ж, як і у Великому Лузі: ті ж дуби, явори, осокори, велетенські верби, берест, ясен, клен, кислиця, груша, шовковиця, бузина, зарості лози, очерету, оситнягу й високі, більше трьох аршинів, трави."Кащенко Адріан Феофанович - Великий Луг запорозький