ШМОРГ

Значення шморг це

ШМОРГ, виг., розм. Уживається як присудок за знач. шмо́ргати і шмо́ргнути. Почухався Хома, став озиратись Сюди-туди переминається… далі шморг з хати мовчки!.. (Кв.-Осн., II, 1956, 235).

Словник української мови: в 11 тт. / АН УРСР. Інститут мовознавства; за ред. І. К. Білодіда. — К.: Наукова думка, 1970—1980.— Т. 11. — С. 503.

Шморг меж.

1) Дергъ.

2) Выражаетъ быстрое проникновеніе куда. Округ ярмарок, в середині шарварок, та в дірку шморг. Ном. стр. 294, № 139. За ним погнались, а він добіг до Луки та шморг у його хату. Воли це Третяк шморг із сіней. Новомоск. у.

Словарь української мови: в 4-х тт. / За ред. Б. Грінченка. — К., 1907—1909.— Т. 4. — С. 506.

шморг Переклад слова

Переклад на англійську
Translate
Переклад на російську
Перевод
smorgшморг

шморг Транслітерація слова

Паспортна транслітераціяГеографічна транслітераціяАмериканська транслітерація
shmorhshmorhshmorh

шморг Рід - вигук

шморг Кількість літер у слові

Кількість літерКількість голоснихКількість приголосних
514

шморг в англійській розкладці - ivjhu

Цитати української літератури з використанням слова шморг

"Порох обома руками схопив карбованця — та шморг з хати! Незабаром вернувся з веселим поглядом і веселою усмішкою на виду, а у руках — з повною пляшкою, солоною рибою-талавиркою й невеличкою паляницею…"Мирний Панас - Хіба ревуть воли, як ясла повні

"Пан випадок не раз руйнував i пiдносив людськi долi i королiвства, рятував вiд смертi i накидав за шморг на шию, пан випадок має свої закономiрностi, але завжди з'являється несподiвано"Кашин Владимир - Кривавий блиск алмазiв