МОТОРНИЙ

Значення моторний це

МОТОРНИЙ1, а, е.

1. Прикм. до мото́р. Моторна деталь; // Признач. для виготовлення моторів. Моторний цех.

2. Оснащений мотором, якому надає руху мотор. Незвичайною була сівба над Дніпром у сорок четверту весну. Не гули моторні машини в полі, не красувались свіжою фарбою широкі сіялки (Довж., І, 1958, 388); Чути було, як на річці тріскотів мотор. То йшов моторний човен (Трубл., І, 1955, 99).

МОТО́РНИЙ2, а, е.

1. Проворний, спритний. Еней був парубок моторний І хлопець хоть куди козак. Удавсь на всеє зле проворний, Завзятійший од всіх бурлак (Котл., І, 1952, 65); Сергієві здається, ніби мати й зростом поменшала. Однак лишилася вона такою ж меткою в рухах і моторною в роботі (Мушк., Чорний хліб, 1960, 16); Моторні білочки; // Жвавий. Панни відразу, по першім глечику квасного підсметання, віднаходять гумор, робляться свіжі й моторні (Фр., IV, 1950, 260).

2. Який виконується енергійно, у швидкому темпі. Недалечко чутно сопілку, що грає якусь моторну, танцюристу мелодію (Л. Укр., III, 1952, 224).

МОТОРНИЙ3, а, е. Руховий (про психо-фізіологічні процеси). Характер і ступінь впливу фармакологічного сну на моторну функцію шлунка в період травлення в собак переважно залежить від часу настання, глибини й тривалості сну (Фізіол. ж., VI, 2, 1960, 209); Координація обох рук у них [сліпих] досягає великої досконалості. Обидві руки, виконують сенсорну й моторну функції та відіграють то опорну, то пізнавальну роль (Рад. психол. наука.., 1958, 19).

Словник української мови: в 11 тт. / АН УРСР. Інститут мовознавства; за ред. І. К. Білодіда. — К.: Наукова думка, 1970—1980.— Т. 4. — С. 812.

Мото́рний, а, е. Проворный, бойкій, живой, ловкій. Хоч чорна, да моторна, а біла дуже ніжна. Ном. № 8534; 3 того ледачого парубка та став такий моторний та гарний козак, що не здумать, ні сказать. Рудч. Ск. II. 109. Моторнії сини й онуки! читайте байку для науки. Гліб., Ум. Моторненький.

Словарь української мови: в 4-х тт. / За ред. Б. Грінченка. — К., 1907—1909.— Т. 2. — С. 449.

моторний Переклад слова

Переклад на англійську
Translate
Переклад на російську
Перевод
motorмоторный

моторний Транслітерація слова

Паспортна транслітераціяГеографічна транслітераціяАмериканська транслітерація
motornyimotornyimotornyy

моторний Рід - прикметник

моторний Словоформи слова

Називниймоторниймоторнамоторнемоторні
Родовиймоторногомоторноїмоторногомоторних
Давальниймоторномумоторніймоторномумоторним
Знахідниймоторний, моторногомоторнумоторнемоторні, моторних
Орудниймоторниммоторноюмоторниммоторними
Місцевийна/у моторному, моторнімна/у моторнійна/у моторному, моторнімна/у моторних

моторний Кількість літер у слові

Кількість літерКількість голоснихКількість приголосних
835

моторний в англійській розкладці - vjnjhybq

Цитати української літератури з використанням слова моторний

"— Та ви що? У нас же кажуть, що його татари не можуть зловити, такий він моторний! Кажуть, що і в Криму він був, і аж до Дунаю діставався…"Рутківський Володимир Григорович - Джури козака Швайки

"Енеус прінцепс єсть моторний,"Котляревський Іван Петрович - Енеїда

"- В очеретi мiй моторний човен"Ненацки Збигнев - Новi пригоди Самоходика

"Моторний парубок, дотепний хоч до чого,"Глібов Леонід Іванович - Пеня

"Невеличкий моторний катер прудко зробив широке пiвколо i пiдiйшов до того мiсця берега, де стояв Мiгель Хуанес"Владко Владимир - Сивий Капiтан

"— Так отож, кажу, був я парубчина моторний та завзятий…"Королів-Старий Василь Костянтинович - Дідько

"Перед нею стояв тепер Радюк, правда, гарний, і молодий, і моторний, але не блискучий своїми чинами, своєю вартістю в громадянському житті."Нечуй-Левицький Іван Семенович - Хмари

"Еней був парубок моторний"Карпенко-Карий Іван - Сто тисяч

"Олена, що йде, то усе вихваля пана Забрьоху, який то вiн гарний, чорнявий, повновидий, якi то в нього уси шпетнi i який сам увесь лепський та моторний"Квітка-Основ’яненко Григорій Федорович - Конотопська відьма

"Моторний парубок Еней при тулумбасі."Воронько Платон Микитович - «… Учитель Котляревський…»