ЯВА

Значення ява це

Я́ВА1, и, ж., театр. Частина акту, дії драматичного твору, в якій склад виконавців лишається незмінним. Багато працював Карпенко-Карий.. над драмою «Наймичка», особливо над заключною явою IV дії, сценою зустрічі Цокуля з адвокатом (Життя Саксаганського, 1957, 94); Є се [«Справа в селі Клекотині») довгий ряд діалогів та сцен без драматичної зав’язки і розв’язки, без поділу на акти і яви (Фр., XVI, 1955, 242); Це — п’ятий акт, остання ява… (Сос., І, 1957, 401).

Я́ВА́2, я́ви́, ж. Реальна дійсність; не сон, не мрія, не марення. — Зриваюся, до вікна, дивлюся на сонце — вже геть з полудня.. Чи то сон, чи ява? (Фр., II, 1950, 52); О ніч! О любощі співочі! О чародійні в яві сни На святі першої весни! (Стар., Поет. тв., 1958, 26); І щось бадьоре сниться — А може, то ява,— Немов лице в криниці Чудовно ожива (Рильський, І, 1960, 239); У мрії все рівне: й сьогодні, й минуле, і щастя, і вічність, і мить. Та в яві дитинство пройшло, промайнуло, лиш серце ще й досі болить (Сос., І, 1957, 128).

Словник української мови: в 11 тт. / АН УРСР. Інститут мовознавства; за ред. І. К. Білодіда. — К.: Наукова думка, 1970—1980.— Т. 11. — С. 620.

ява Переклад слова

Переклад на англійську
Translate
Переклад на російську
Перевод
Javaява

ява Транслітерація слова

Паспортна транслітераціяГеографічна транслітераціяАмериканська транслітерація
yavayavayava

ява Рід - іменник, жіночий рід, неістота, тільки однина

ява Словоформи слова

Називнийява
Родовийяви
Давальнийяві
Знахіднийяву
Оруднийявою
Місцевийна/у яві
Кличнийяво

ява Кількість літер у слові

Кількість літерКількість голоснихКількість приголосних
321

ява в англійській розкладці - zdf

Цитати української літератури з використанням слова ява

"Чому ж ця випадкова зустріч, єдиний погляд, єдина ява у великій драмі війни, чому вона не меркне і, відчуваю, ніколи не померкне?"Гончар Олесь Терентійович - Модри Камень

"Що, як звідтіль напишуть: прогнать з служби раба божого як «неблагонадежного»? А тут ще до пенсії служити цілих ява роки"Нечуй-Левицький Іван Семенович - Над Чорним морем