ЩАСНИЙ

Значення щасний це

ЩА́СНИЙ, а, е, розм. Те саме, що щасли́вий. Не родися красна, та родися щасна (Укр.. присл.., 1963, 180); Чи пам’ятаєш дні ті гарні, ясні, Коли сміялось сонце, грало море, А ми на скелі вдвох стояли щасні… (Вороний, Вибр., 1959, 129); Простора хатина, чепурно вибілена, тепла та ясна, тиха та щасна, війнула на його якимсь теплим духом… (Мирний, II, 1954, 169); Вона вивела його в сад у тихий літній вечір і, обнімаючи поглядом щасним усе навкруги, сказала: — Марку, все це наше з тобою (Цюпа, Назустріч.., 1958, 453); Докія од радості навіть не знає, що сказати, і всім тілом пригортається до Тимофія, чуючи, як щасні сльози пощипують її повіки (Стельмах, II, 1962, 175); Добре діди сиві Між себе рядили, Щасну долю молодим судили (П. Куліш, Вибр., 1969, 342); З заспокоєним серцем, повним надії на щасне скінчення справи своєї, повертав Семен з Межибожа додому (Коцюб., І, 1955, 125); // у знач. ім. ща́сні, них, мн. Люди, яким щастить. Ні, не однако для всіх сонце сяє, Хоч безучасно над всіми блищить. Бідний слізьми його блиск заливає, Щасним воно і терни золотить (Фр., X, 1954, 74).

Словник української мови: в 11 тт. / АН УРСР. Інститут мовознавства; за ред. І. К. Білодіда. — К.: Наукова думка, 1970—1980.— Т. 11. — С. 572.

Щасний, а, е. = Щасливий. Не родись красна, та родися щасна. Ном. № 1674. Нехай Бог дав тобі тепер щасну годину. Г. Барв. 181. Ой рятуй нас, милий Боже, посилай нам щасну долю! К. Псал. 270.

Словарь української мови: в 4-х тт. / За ред. Б. Грінченка. — К., 1907—1909.— Т. 4. — С. 522.

щасний Переклад слова

Переклад на англійську
Translate
Переклад на російську
Перевод
masnyЩасный

щасний Транслітерація слова

Паспортна транслітераціяГеографічна транслітераціяАмериканська транслітерація
shchasnyischasnyishchasnyy

щасний Рід - прикметник

щасний Словоформи слова

Називнийщаснийщаснащаснещасні
Родовийщасногощасноїщасногощасних
Давальнийщасномущаснійщасномущасним
Знахіднийщасний, щасногощаснущаснещасні, щасних
Оруднийщаснимщасноющаснимщасними
Місцевийна/у щасному, щаснімна/у щаснійна/у щасному, щаснімна/у щасних

щасний Кількість літер у слові

Кількість літерКількість голоснихКількість приголосних
624

щасний в англійській розкладці - ofcybq

Цитати української літератури з використанням слова щасний

"Чорна кішка пробігла поміж ними і сполохнула той лад, який досі був до її, той щасний покій, якого вже давно не мала Христя"Мирний Панас - Повія

"Франко пише, що у битві «Щасний відразу був убитий, але Юрик (…] бився з волохами доти, доки його кінь постріляний не впав під ним» (Франка І"Куліш Пантелеймон Олександрович - Маруся Богуславка