ШУРХНУТИ

Значення шурхнути це

ШУ́РХНУТИ, ну, неш, док. Однокр. до шу́рхати. Коли щось шурхнуло, мов птах, з кущів струсило росу, і враз Трістан побачив там Ізольду Злотокосу (Л. Укр., І, 1951, 412); Тихо. Шурхнув, видно, пацюк десь у кутку (Головко, II, 1957, 167); Козацькою лавою наче перебігла хвиля: брязнула збруя, шурхнули підошви по брукові, пристукнули закаблуки (Смолич, Мир.., 1958, 305); Шурхнув по камінцях човен, плюснула хвиля, загойдався на ній баркас і став (Коцюб., І, 1955, 402); В одну мить він повернув назустріч ведучому і, користуючись тим, що той летів вище від нього, шурхнув під ним, пронісши колеса свого літака на висоті одного метра над землею (Трубл., Шхуна.., 1940, 117); [Коваль:] Я озирнувся назад, а з огради шурхнув Чирва… І як у воду впав (Мик., І, 1957, 92); Він намірився вставати, як раптом у дверях шмигнув білим колобком Толька і вмить шурхнув до нього в ліжко (Цюпа, Краяни, 1971, 64); Мотузок шурхнув у криницю, плеснула вода (Гуц., З горіха.., 1967, 21); Вдень пригріло сонце, почалася відлига. В якійсь балці конячина глибоко шурхнула в мокрий сніг, зовсім вибилась із сил (Донч., III, 1956, 107); Василь тілько що замірився вдарити, як Габелок поміж його ногами шурхнув своєю палицею в дучку (Мирний, IV, 1955, 107).

Словник української мови: в 11 тт. / АН УРСР. Інститут мовознавства; за ред. І. К. Білодіда. — К.: Наукова думка, 1970—1980.— Т. 11. — С. 567.

Шурхнути, хну, неш, гл.

1) Произвести шорохъ. Іде бором прислухаючись: то шурхне щось ізбоку, то захитається береза. МВ. ІІ. 65.

2) Неожиданно провалиться или вскочить, влетѣть куда-либо, преимущественно въ тѣсное пространство. Шурхнув у яму. МВ. І. 63. Шурхнула, як пліточка, в першу дірку. Мир. ХРВ. 394. З ніженської гоголівської гимназії шурхнув у військове товариство. К. ХП. 19. — руко́ю куди. Засунуть руку во что. А ми, звісно парубки, — та по карманах, я в один шурхнув та в другий — нема: а до Ганни поліз — вузлик. Грин. І. 31.

Словарь української мови: в 4-х тт. / За ред. Б. Грінченка. — К., 1907—1909.— Т. 4. — С. 519.

шурхнути Переклад слова

Переклад на англійську
Translate
Переклад на російську
Перевод
fallшурхнуты

шурхнути Транслітерація слова

Паспортна транслітераціяГеографічна транслітераціяАмериканська транслітерація
shurkhnutyshurkhnutyshurkhnuty

шурхнути Рід - дієслово, доконаний вид

шурхнути Словоформи слова

ТЕПЕРІШНІЙ ЧАС
ОДНИНАМНОЖИНА
1 особашурхнушурхнемо
2 особашурхнешшурхнете
3 особашурхнешурхнуть
МИНУЛИЙ ЧАС
ОДНИНАМНОЖИНА
Чоловічий рідшурхнувшурхнули
Жіночий рідшурхнула
Середній рідшурхнуло
НАКАЗОВИЙ СПОСІБ
ОДНИНАМНОЖИНА
1 особа шурхнімо
2 особашурхнишурхніть
ДІЄПРИСЛІВНИК
Минулий часшурхнувши

шурхнути Кількість літер у слові

Кількість літерКількість голоснихКількість приголосних
835

шурхнути в англійській розкладці - ieh[yenb

Цитати української літератури з використанням слова шурхнути

"Крутнувся, вертнувся, випорснув і швидше од перекотиполя поза майстернями, поза гаражем (виходила чимала орбіта), щоб потім уже шурхнути до карантинного корпусу"Гончар Олесь Терентійович - Бригантина