ЧАГАР

Значення чагар це

ЧАГА́Р, я, ч., ЧАГАРІ́, і́в, мн. Те саме, що чагарни́к, чагарни́ки. — А воно було б дуже добре розкопати возвіз та ще так трошки навскоси.— .. Так, приміром, од того чагаря та до мого тину,— сказав Кайдаш (Н.-Лев., II, 1956, 269); Місце було дуже вигідне: глибока яруга, поросла чагарем, прикрита з усіх боків дубовим лісом, з доброю, невижатою травою: можна попасти корову і розікласти невелике багаття, щоб погрітися (Тют., Вир, 1964, 433); Чагар шипшини й сливи, терену і глоду Заворушився: розцвіту пожар Сповив його ясним димком до споду (Бажан, I, 1946, 90); Троянці, в роги затрубивши, Пустили гончих в чагарі (Котл., I, 1952, 181); Він [ведмідь] подався в протилежний бік, туди, де малинові чагарі хвилястим морем підходили до густого узлісся (Донч., II, 1956, 41).

Словник української мови: в 11 тт. / АН УРСР. Інститут мовознавства; за ред. І. К. Білодіда. — К.: Наукова думка, 1970—1980.— Т. 11. — С. 262.

чагар Переклад слова

Переклад на англійську
Translate
Переклад на російську
Перевод
chagariчагар

чагар Транслітерація слова

Паспортна транслітераціяГеографічна транслітераціяАмериканська транслітерація
chaharchaharchahar

чагар Рід - іменник, чоловічий рід, неістота

чагар Словоформи слова

Називнийчагарчагарі
Родовийчагарячагарів
Давальнийчагареві, чагарючагарям
Знахіднийчагарчагарі
Оруднийчагаремчагарями
Місцевийна/у чагаріна/у чагарях
Кличнийчагарючагарі

чагар Кількість літер у слові

Кількість літерКількість голоснихКількість приголосних
523

чагар в англійській розкладці - xfufh

Цитати української літератури з використанням слова чагар

"А урвище — глибоке, поросле чагар-ником, усіяне камінням, десь там унизу шуміла річечка"Бережний Василь Павлович - ДЕМ’ЯНКО ДЕРЕВ’ЯНКО, або ПРИГОДИ ЕЛЕКТРОННОГО ХЛОПЧИКА