ХАМІЛЬ

Значення хаміль це

ХАМІ́ЛЬ, ХАМІ́ЛЬ-ХАМІ́ЛЬ, присудк. сл., розм. Уживається при вказівці на непомітний швидкий відхід, зникнення кого-небудь. — Та се кажучи, узяла оце горщатко,— при сьому слові баба Горпиниха показала горщатко, зав’язане в хустку,— та — хаміль — і поспішаю сюди (Мирний, IV, 1955, 378); Посиділа Да-ринка, поки вони зникли в заростях, а тоді — хаміль-хаміль згинці попід соняшниками — та в садок (Вирган, В розп. літа, 1959, 257); Нескоро відхилилися дверівийшов Нокентій, послухав-послухав та хаміль-хаміль поза хатою та на леваду (Збан., Єдина, 1959, 132); Поколупався той майстер коло телевізора ще трохи, не підводячи очей, буркнув, що замінив зіпсовану лампу, і живенько хаміль-хаміль з хати (Цюпа, Краяни, 1971, 292).

Словник української мови: в 11 тт. / АН УРСР. Інститут мовознавства; за ред. І. К. Білодіда. — К.: Наукова думка, 1970—1980.— Т. 11. — С. 16.

Хаміль меж., выражающее осторожное движеніе, съ которымъ скрываются? А вона вже тоді хаміль, хаміль за хустку, та дідька вже не було. Черк. у. Той з печі хаміль, хаміль (ночью слѣзъ украдкой и ушелъ). Мнж. 95.

Словарь української мови: в 4-х тт. / За ред. Б. Грінченка. — К., 1907—1909.— Т. 4. — С. 385.

хаміль Переклад слова

Переклад на англійську
Translate
Переклад на російську
Перевод
hamlхаміль

хаміль Транслітерація слова

Паспортна транслітераціяГеографічна транслітераціяАмериканська транслітерація
khamilkhamil'khamil'

хаміль Рід - присудкове слово

хаміль Кількість літер у слові

Кількість літерКількість голоснихКількість приголосних
623

хаміль в англійській розкладці - [fvskm

Цитати української літератури з використанням слова хаміль

"І робилося все, видно, поспіхом, на хаміль-хаміль, в Ягничеву відсутність, хоча квашений цей тип запевняє, ніби саме зараз його, Ягнича, десь там розшукують на Арктичній, послали за ним гінця"Гончар Олесь Терентійович - Берег любові

"Ми — хаміль-хаміль — і в кущі бузкові за школою"Нестайко Всеволод Зіновійович - Тореадори з Васюківки

"Матері вдома не було, а бабуся, глипнувши на них спідлоба, хаміль, хаміль — та до своєї кімнатки за кухнею"Бережний Василь Павлович - HOMO NOVUS