ФІНІК

Значення фінік це

ФІ́НІК, а, ч.

1. Дерево родини пальмових із солодкими поживними плодами. Ось він [виноградар] піднявся, і червоний берет квіткою загорівся на синяві моря. З-поміж покручених лоз, капусти й фініків сяють до мене очі (Коцюб., II, 1955, 409); Фінік канарський — одна з популярних декоративних пальм чорноморського узбережжя Кавказу (Веч. Київ, І.VІІ 1971, 4).

2. Плід цього дерева з червоно-брунатною шкірочкою та соковитим нудно-солодким м’якушем. Одірваний фінік не вернеться знову На гілку свою (Крим., Вибр., 1965, 70); Тут і горіхи, і фіга, і фініки сушені в зморшках, Сливи солодкі, пахучі, у кошику яблука стиглі (Зеров, Вибр., 1966, 327).

Словник української мови: в 11 тт. / АН УРСР. Інститут мовознавства; за ред. І. К. Білодіда. — К.: Наукова думка, 1970—1980.— Т. 10. — С. 599.

фінік Переклад слова

Переклад на англійську
Translate
Переклад на російську
Перевод
dateфиник

фінік Транслітерація слова

Паспортна транслітераціяГеографічна транслітераціяАмериканська транслітерація
finikfinikfinik

фінік Рід - іменник, чоловічий рід, неістота

фінік Словоформи слова

Називнийфінікфініки
Родовийфінікафініків
Давальнийфінікові, фінікуфінікам
Знахіднийфінікфініки
Оруднийфінікомфініками
Місцевийна/у фінікуна/у фініках
Кличнийфінікуфініки

фінік Кількість літер у слові

Кількість літерКількість голоснихКількість приголосних
523

фінік в англійській розкладці - asysr

Цитати української літератури з використанням слова фінік

"Друзі жениха й родичі ставали на охорону шлюбного покою від злих духів і чарівників, для молодих в опочивальні приготовано трапезу: смажену курку, тонкі млинці з травами, фінік у плівці, який треба було з’їдати по половині, що мало означати єдність."Загребельний Павло Архипович - Роксолана