ФАБРИЧНИЙ

Значення фабричний це

ФАБРИ́ЧНИЙ, а, е.

1. Прикм. до фа́брика 1. Від того джерела директор казав вибудувати спуст (ризу) аж просто на фабричне подвір’я (Фр., І, 1955, 367); Великий, на два яруси, зал фабричного Палацу культури був переповнений (Коз., Листи.., 1967, 169); Тема виховання виробничника, боротьба за честь фабричної марки були одними з провідних у доповіді секретаря парткому (Веч. Київ, 6.XII 1967, 3); // Вигот., зробл. на фабриці; не кустарний. Уподовж дороги гуля міщанство: дівчата у стрічках, у стьожках,.. а козацтво у брилях, у чуйках фабричного сукна (Стор., І, 1957, 76); Вона повік буде його любити і вже навіть йому хустинку фабричною заполоччю вишила (Стельмах, II, 1962, 106); Взутий він був у фабричні черевики (Чорн., Визвол. земля, 1959, 35); // Признач. для переробки на фабриці, на підприємстві. В основній зоні бурякосіяння вирощуванням фабричних буряків повинні займатися всі господарства незалежно від їх виробничого напряму (Хлібороб Укр., 7, 1976, 21); // Такий, як на фабриці; власт. фабриці. Ресторани й кав’ярні, де їда для нас стала тільки досадною потребою тіла, де противними були чужі апетити і ті фабричні, сказати б, форми годування людей,.. викликали часом в нашій уяві напівзабуті картини (Коцюб., II, 1955, 356); Останнім часом з трави почали виготовляти фабричним способом сушені брикети (Хлібороб Укр., 2, 1967, 43).

Фабри́чне виробни́цтво; Фабри́чний ви́ріб — промислове, не кустарне виробництво. В одній руці він тримав фабричного виробу флояру (Досв., Вибр., 1959, 416).

2. Такий, де є багато фабрик; промисловий. Тут сорок літ тому ішли більшовики.. Ці посланці робочих має Росії, Її обдертих сіл, її фабричних міст (Бажан, Роки, 1957, 214).

3. у знач. ім. фабри́чний, ного, ч., заст. Робітник фабрики. Фабричні та вантажники з пристані подейкували, що сходка матиме для заробітчан неабияке значення (Гончар, Таврія, 1952, 87).

Словник української мови: в 11 тт. / АН УРСР. Інститут мовознавства; за ред. І. К. Білодіда. — К.: Наукова думка, 1970—1980.— Т. 10. — С. 548.

фабричний Переклад слова

Переклад на англійську
Translate
Переклад на російську
Перевод
factoryфабричный

фабричний Транслітерація слова

Паспортна транслітераціяГеографічна транслітераціяАмериканська транслітерація
fabrychnyifabrychnyifabrychnyy

фабричний Рід - прикметник

фабричний Словоформи слова

Називнийфабричнийфабричнафабричнефабричні
Родовийфабричногофабричноїфабричногофабричних
Давальнийфабричномуфабричнійфабричномуфабричним
Знахіднийфабричний, фабричногофабричнуфабричнефабричні, фабричних
Оруднийфабричнимфабричноюфабричнимфабричними
Місцевийна/у фабричному, фабричнімна/у фабричнійна/у фабричному, фабричнімна/у фабричних

фабричний Кількість літер у слові

Кількість літерКількість голоснихКількість приголосних
936

фабричний в англійській розкладці - af,hbxybq

Цитати української літератури з використанням слова фабричний

"Нам кажуть, що великоруський народ, кругом Москви фабричний, багатий, вище од українського, але тому неправда"Нечуй-Левицький Іван Семенович - Непотрібність великоруської літератури для України і для слов'янщини

"Там засідали сусідні дідичі, гречкосії, що світили білими лобами при смаглих обличчях, з яких не встигла зійти ще літня смага, кругленький, рожевий і лисий директор сахарні, фабричний лікар і затабачений ксьондз"Коцюбинський Михайло Михайлович - Дебют

"Товаришка Шмідт схопила його за руку й потягла у фабричний клуб."Хвильовий Микола - «Лілюлі»

"— Поносиш рік, а наступного, як будемо живі–здорові, куплю тобі фабричний."Дімаров Анатолій Андрійович - На коні й під конем

"На фабричний димар зліз."Хвильовий Микола - «Я із жовтоблакиття перший…»