СТРІТЕННЯ

Значення стрітення це

СТРІ́ТЕННЯ, я, с., рел. Християнське свято (в лютому місяці) на честь принесення немовляти Ісуса в храм. — Об різдві безпремінно цар обіцяв її [волю] дати,казали одні.Об різдві не об різдві, а об стрітенні щось-то буде. Не тілько літо з зимою стрінеться, а й люди із волею (Мирний, IV, 1955, 183); Напередодні стрітення в землянці перед образами, горіла зелена лампадка (Панч, Гомон. Україна, 1954, 16).

Словник української мови: в 11 тт. / АН УРСР. Інститут мовознавства; за ред. І. К. Білодіда. — К.: Наукова думка, 1970—1980.— Т. 9. — С. 781.

Стрітення, ня, с. Праздн. Срѣтенье Господне 2 февраля. ХС. І. 74. Грин. І. 32. На стрітення зіма з літом пострічаються. Ном. № 521.

Словарь української мови: в 4-х тт. / За ред. Б. Грінченка. — К., 1907—1909.— Т. 4. — С. 217.

Стрі́тення [Госпо́днє] = Стрі́чення — християнське календарне свято 2/15 лютого на честь принесення Дівою Марією немовляти Ісуса Христа в Єрусалимський храм на 40-й день після його народження й стрічення старця Симеона з Божим дитям; припасоване церквою до дохристиянського народного свята Громни́ці (див.), у Західній Україні воно й понині називається Громни́чною (Весня́ною) Богоро́дицею; зі святом пов’язували сподівання на весну; вважалося, що цього дня зустрічаються і змагаються зима з літом, — «в цей день лютий до березня приїхав»; освячується вода, яка така сама цілюща, як і йорданська; стрітенська свічка оберігає від грому і страху; спостерігали за погодою, — якщо під вечір потепліло, то вважалося, що літо перемогло; існує цілий ряд прикмет, — «якщо на Стрітення півень води нап’ється на порозі, то на Явдохи віл напасеться на дорозі», «коли на Стрітення холодно, то вже скоро весна», «коли на Стрітення нап’ється гуска з сліду води, набереться господар біди»; ясна й тиха погода в цей день віщує добрий урожай на полях та роїння бджіл, вітер — пізню весну; в цей день ворожили, виставляючи тарілку з зерном на ніч у двір, — «якщо ранком є роса — на врожай, нема роси — погана ознака». На Стрітення зима з літом пострічаються (М. Номис); Стрічаються на Стрітення зима з літом, щоб поборотися — кому йти вперед, а кому назад (повір’я).

Жайворонок В. В. Знаки української етнокультури: Словник-довідник. — К.: Довіра, 2006.— С. 584.

стрітення Переклад слова

Переклад на англійську
Translate
Переклад на російську
Перевод
meetсретение

стрітення Транслітерація слова

Паспортна транслітераціяГеографічна транслітераціяАмериканська транслітерація
stritenniastritenniastritennya

стрітення Рід - іменник, середній рід, неістота

стрітення Словоформи слова

НазивнийСтрітенняСтрітення
РодовийСтрітенняСтрітень
ДавальнийСтрітеннюСтрітенням
ЗнахіднийСтрітенняСтрітення
ОруднийСтрітеннямСтрітеннями
Місцевийна/у Стрітенніна/у Стрітеннях
КличнийСтрітенняСтрітення

стрітення Кількість літер у слові

Кількість літерКількість голоснихКількість приголосних
936

стрітення в англійській розкладці - cnhsntyyz

Цитати української літератури з використанням слова стрітення

"Правда, можна було б вказати на схід, на захід сонця, але тоді при чому тут «Петра й Павла»? Що діється з сонцем на Петра й Павла? Воно світить так само, як і на різдво, як і на стрітення, як і в будь-яке інше свято."Старицький Михайло Петрович - Останні орли

"Ось і стрітення прийшло і пройшло — не чутно нічого"Мирний Панас - Голодна воля

"Одного разу — було це десь після стрітення весни, а в княжому да=ворі стояло болото, — приходить до моєї кліті, що я в ній ночував, та й каже:"Білик Іван Іванович - Похорон богів

"«Як на Стрітення, кажуть, півень під порогом нап’ється, то на Юрія віл напасеться»"Самчук Улас Олексійович - Волинь