СТИДКИЙ

Значення стидкий це

СТИДКИ́Й, а́, е́.

1. Який виходить за межі загальноприйнятих норм у чому-небудь; непристойний. [Принцеса:] Лицарю, я дякую тобі за стидкі речі,тепер мені тебе не трудно кинуть (Л. Укр., II, 1951, 219).

2. Який заслуговує осуду; який не має стида; безсоромний. В мене думка не така, Щоб пішла я за Стецька, Стецько стидкий, Стецько бридкий! (Пісні та романси.., II, 1956, 17); — Нехай я і стидкий, і бридкий, і усякий; а ти таки так зроби, щоб вона мене полюбила та щоб за мене заміж пішла (Кв.-Осн., II, 1956, 191); // у знач. ім. стидки́й, ко́го, ч.; стидка́, ко́ї, ж. Безсоромна людина. Широкая та вулиця, Та ще й подалася, сидить стидка з своїм милим Та ще й обнялася! (Укр. нар. пісні, 1, 1964, 260); — Вона [удова] усім рівно очима світить, як тобі… Покинь, забудь стидку! (Вовчок, І, 1955, 220); // Який виражає чию-небудь безсоромність. Стидкі вдень її очі тепер сховалися й не бентежили хлопця (Загреб., Диво, 1968, 177).

Словник української мови: в 11 тт. / АН УРСР. Інститут мовознавства; за ред. І. К. Білодіда. — К.: Наукова думка, 1970—1980.— Т. 9. — С. 694.

Стидкий, а, е. Заставляющій себя стыдиться, постыдный. Де ся взяв татарин, стидкий, бридкий, поганий. Макс. Сидить стидка з своім милим, да ще й обнялася. Чуб. V. 421.

Словарь української мови: в 4-х тт. / За ред. Б. Грінченка. — К., 1907—1909.— Т. 4. — С. 204.

стидкий Переклад слова

Переклад на англійську
Translate
Переклад на російську
Перевод
stickyстидкий

стидкий Транслітерація слова

Паспортна транслітераціяГеографічна транслітераціяАмериканська транслітерація
stydkyistydkyistydkyy

стидкий Рід - прикметник

стидкий Словоформи слова

Називнийстидкийстидкастидкестидкі
Родовийстидкогостидкоїстидкогостидких
Давальнийстидкомустидкійстидкомустидким
Знахіднийстидкий, стидкогостидкустидкестидкі, стидких
Оруднийстидкимстидкоюстидкимстидкими
Місцевийна/у стидкому, стидкімна/у стидкійна/у стидкому, стидкімна/у стидких

стидкий Кількість літер у слові

Кількість літерКількість голоснихКількість приголосних
725

стидкий в англійській розкладці - cnblrbq

Цитати української літератури з використанням слова стидкий

"— Та дарма, тiточко, матiночко, дарма! Нехай я i стидкий, i бридкий, i усякий; а ти таки зроби, щоб вона мене полюбила та щоб за мене замiж пiшла"Квітка-Основ’яненко Григорій Федорович - Конотопська відьма

"Стидкий, бридкий, не люблю"Чурай Маруся - Грицю, Грицю, до роботи

"— Брешеш, стидкий! брешеш, бридкий! вонючий! смердючий! тьфу! тьфу? Путтям слова сказати не вміє! — стрибнувши, скрикнула Оришка і кинулась З хати"Мирний Панас - Повія