РЕЗОНЕР

Значення резонер це

РЕЗОНЕ́Р, а, ч.

1. Літературний персонаж, що дає моральну оцінку вчинкам інших дійових осіб. Позитивний герой у сатирі нерідко виступає ще як резонер, а не активний борець із злом. Але це пояснюється лише творчою невправністю авторів (Рад. літ-во, 4, 1965, 36); // Актор, який виконує таку роль. З величезною силою виявлявся його акторський талант в найрізноманітніших роляхкомедійних, характерних, драматичних та в ролях резонерів (Збірник про Кроп., 1955, 246); Герой, зіграний Охлопковим, не був ні резонером, ні оперетковим любовником. Комізм викликали не епізодичні персонажі, а він сам (Мист., 3, 1963, 14).

2. Людина, яка має схильність до довгих повчальних промов і просторікувань. [Милевський:] Я не маю претензії на роль резонера, се роль нудна і в житті, і на сцені (Л. Укр., II, 1951, 30); В’язень тремтів під вовняною ковдрою. Що міг зробити силоміць напоєний, фізично виснажений резонер? (Кач., II, 1958, 328).

Словник української мови: в 11 тт. / АН УРСР. Інститут мовознавства; за ред. І. К. Білодіда. — К.: Наукова думка, 1970—1980.— Т. 7. — С. 489.

резонер Переклад слова

Переклад на англійську
Translate
Переклад на російську
Перевод
reasonerрезонер

резонер Транслітерація слова

Паспортна транслітераціяГеографічна транслітераціяАмериканська транслітерація
rezonerrezonerrezoner

резонер Рід - іменник, чоловічий рід, істота

резонер Словоформи слова

Називнийрезонеррезонери
Родовийрезонерарезонерів
Давальнийрезонерові, резонерурезонерам
Знахіднийрезонерарезонерів
Оруднийрезонеромрезонерами
Місцевийна/у резонеріна/у резонерах
Кличнийрезонеререзонери

резонер Кількість літер у слові

Кількість літерКількість голоснихКількість приголосних
734

резонер в англійській розкладці - htpjyth

Цитати української літератури з використанням слова резонер

"Це там, у столиці, в тюрмі говорив так один інший «Соломон», педант, і цинік, і резонер-філософ"Багряний Іван Павлович - Людина біжить над прірвою