ПУБЛІКА

Значення публіка це

ПУ́БЛІКА, и, ж., збірн.

1. Люди, що перебувають де-небудь як глядачі, слухачі, відвідувачі. Просто суддів трохи далі посіла публіка: кілька панночок і паній, двоє-троє паничів, якийсь пан з газети, кілька міщан… (Гр., II, 1963, 307); Закінчився перший відділ концерту. Минув антракт. Публіка.. спішила зайняти місця (С. Ол., З книги життя, 1968, 29); [Флюгель:] Ми запрошуємо шановну публіку відвідати наш ресторан завтра (Собко, Життя.., 1950, 41); // Певні кола глядачів, читачів і т. ін. — Де є та публіка, що могла б читати і відчути мої поезії? (Фр., IV, 1950, 34); Шевченко вважав, що театр повинен бути громадською кафедрою, учителем публіки (Матеріали з іст. укр. журналістики, 1959, 165).

2. розм. Люди, народ, товариство. От перед нею неначе майнули якісь вулиці з розкішними палацами. На їх снує багато публіки, убраної, веселої (Н.-Лев., IV, 1956, 109); Приїжджих мало, багата публіка боїться війни (Коцюб., III, 1956, 414); По-святковому вбрана публіка поволі заповнювала бульвар (Донч., II, 1956, 85); // жарт., зневажл. Непевні, підозрілі люди. — З ними [босячнею] треба бути насторожі… То така публіка, що на ходу підметки рве… (Гончар, Таврія, 1952, 79).

ПУБЛІ́КА, и, діал.

1. ж. Ганьба, сором. [Дрейсігер:] У мене тут гості, а сі пройдисвіти сміють… лають мою жінку.. Коли б се так мусило бути у впорядкованій громаді, щоб такі бездоганні люди, як я і моя родина, мали терпіти таку публіку… то я… то я тоді мусив би пожалувати, що досі був іншої думки про звичайність і право (Л. Укр., IV, 1954, 236); — Жінка до мене: «Ти сякий, ти такий,.. ти лайдаку, ти пияку», нупаплюжить. Публіка на все село (Март., Тв., 1954, 67); — Не ганьби,каже [чоловік], — мою сиву голову, жінко… Що люди скажуть, подумай! Та ж то публіка на всю околицю… (Козл., Ю. Крук, 1950, 306).

Виставля́ти на публі́ку кого; Роби́ти публі́ку з кого — ганьбити кого-небудь. — Чим я провинився, кого забив або запалив, щоби мене перед цілою громадою виставляли на публіку? (Фр., І, 1955, 148); На дорозі мене перейшла та й публіку з мене робить (Фр., І, 1955, 83).

На публі́ку сі́сти — стати до ганебного стовпа. Я піду серед села на публіку сісти (Сл. Гр.).

2. ч. і ж. Особа поганої поведінки. — Я казала, що Семен чоловік, А Семен публіка, ще й негіда (негідник] на весь світ! (Чуб., V, 1874, 338).

Словник української мови: в 11 тт. / АН УРСР. Інститут мовознавства; за ред. І. К. Білодіда. — К.: Наукова думка, 1970—1980.— Т. 7. — С. 382.

Публіка, ки, ж.

1) Стыдъ, позоръ. Гол. II. 471. Ой сміх і публіка: била жінка чоловіка. Н. п.

2) Позорный столбъ. Желехъ. на публіку сісти. Стать къ позорному столбу. Бо я піду серед села на публіку сісти. Гол.

3) Мужчина или женщина дурного поведенія. Я казала, що Семен чоловік, а Семен публіка, ще й негіда на ввесь світ. Чуб. V. 338.

Словарь української мови: в 4-х тт. / За ред. Б. Грінченка. — К., 1907—1909.— Т. 3. — С. 497.

публіка Переклад слова

Переклад на англійську
Translate
Переклад на російську
Перевод
the audienceпублика

публіка Транслітерація слова

Паспортна транслітераціяГеографічна транслітераціяАмериканська транслітерація
publikapublikapublika

публіка Рід - іменник, жіночий рід, неістота, однина і множина,іменник, жіночий рід, неістота

публіка Словоформи слова

Називнийпублікапубліки
Родовийпублікипублік
Давальнийпубліціпублікам
Знахіднийпублікупубліки
Оруднийпублікоюпубліками
Місцевийна/у публіціна/у публіках
Кличнийпублікопубліки

публіка Кількість літер у слові

Кількість літерКількість голоснихКількість приголосних
734

публіка в англійській розкладці - ge,ksrf

Цитати української літератури з використанням слова публіка

"Публіка найбільш і заохочує лідерів в особі Тритузного та Кульбаки, котрі, відірвавшись від інших, подались першими до фінішу, долаючи відстань з такою спритністю, ніби зроду вони тільки й ходили в мішках по землі!"Гончар Олесь Терентійович - Бригантина

"Публіка була вже переважно в стані наростаючої ейфорії"Андрухович Юрій Ігорович - Рекреації

"Стала навколюшки й публіка"Винниченко Володимир Кирилович - Відродження Нації

"Не треба брати прикладу з ціх розчарованих душ з "благородних", всі ці анархістичні містіки, нитіки, вся ця захмарна публіка в більшости випадків — хворі на вашу ж хворобу"Винниченко Володимир Кирилович - Чесність з собою

"Окрім Василька з бабусею, публіка несерйозна… Баба з двома плетеними кошиками, певне, привозила харчі синочкові чи доньці, міліціонер — такий же молодий, як і льотчики, дідусь з костуром, загнутим вгорі"Чабанівський Михайло Іванович - «Акванавти» або «Золота жила»

"Тоді публіка почала з місць гурмою рухатись"Кобилянська Ольга Юліанівна - Через кладку

"Публіка здивовано й недовірчиво оглядала з ніг до голови незграбну постать рудого чоловіка в чоботях, в порижілому плащі і спортсменському картузі"Винниченко Володимир Кирилович - Божки

"Тоді із зала вийшла публіка"Хвильовий Микола - «Лілюлі»

"І всі товариші, як публіка в театрі, сидячи в своїх вікнах, наче в ложах, слідкують за ним ласкавими очима й усміхаються тою ж радісною посмішкою."Винниченко Володимир Кирилович - Темна сила

"Вже приплив другий пароход, і публіка вдруге ніби хвилею полилась на терасу"Нечуй-Левицький Іван Семенович - Над Чорним морем